Şubat 13, 2024

Boğa Piyasasının En İyi Bahsi Bu Altcoin Olacak: İddialı Tahmin!

Son dönemde popüler analistlerden biri olan Gert van Lagen (@GertvanLagen), Cardano’nun (ADA) mevcut boğa piyasasında yatırımcılar için en cazip seçeneklerden biri olabileceğini öne sürerek, bu kripto varlığa olan ilgiyi arttırdı. Cardano’nun potansiyelini değerlendirirken, özellikle merkeziyetsizlik, ağ istikrarı ve ölçeklenebilirlik gibi kritik faktörleri ele aldı ve bu alanlarda Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi rakiplerinden ayrıştığını belirtti.

  • Merkeziyetsizlik

Van Lagen’ın analizine göre, Cardano’nun merkeziyetsizlik ilkesine verdiği önem, uzun vadede sağlam bir temel oluşturabilir. Merkeziyetsizlik, bir blockchain ağının güvenilirliği ve dayanıklılığı açısından kritik bir faktördür ve Cardano’nun bu alanda güçlü bir performans sergilediği düşünülmektedir. Van Lagen, Cardano’yu blockchain teknolojisinin temel ilkesi olan merkeziyetsizliğin şampiyonu olarak konumlandırıyor.

Gemini gibi kuruluşlardan merkezi destek alan Ethereum ve Solana ile karşılaştırıldığında Cardano’nun gerçek anlamda merkezi olmayan bir ağ taahhüdünde tek başına durduğunu savunuyor.

  •  Kararlılık ve Güvenilirlik

Ağ istikrarı, bir blockchain ağının sağlamlığı ve güvenilirliği açısından temel bir faktördür. Cardano’nun bu alandaki güçlü yanları, platformunuzun uzun vadeli başarısını destekleyebilir.

Van Lagen, Solana’nın “ara sıra açıklanamayan ağ kesintileri” geçmişini Cardano’nun sağlam altyapısıyla karşılaştırdı. Solana’nın son kesintisi Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson’dan da bazı eleştiriler almıştı.

  • EUTXO: Ölçeklenebilirlik Oyunun Kurallarını Değiştirebilir 

Van Lagen, Cardano’nun EUTXO modelinin ölçeklenebilirlik ve verimlilik açısından muazzam bir potansiyel taşıdığına inanıyor. Daha sık bahsedilen Saniyedeki İşlemler (TPS) yerine İşlem Başına İşlemlere (TPT) odaklanmayı savunuyor.

Perspektifte önerilen bu değişiklik, EUTXO modelinin tek bir işlemde birden fazla işlemi gerçekleştirme yeteneğini yükselterek genel verimi artırır.

  • Teknik Analiz Yükseliş Duygusunu Güçlendiriyor

Geçen ayın sonuna doğru Van Lagen, Cardano’ya (ADA) yönelik yükseliş görünümünü destekleyen teknik göstergeleri de paylaştı. Son dönemdeki düşüş trendinin kırılması ve yükseliş yönlü çift dip formasyonunun oluşması gibi temel modellere dikkat çekti. Bunlar önemli bir yukarı yönlü hareket potansiyeline işaret ediyor. Her ne kadar teknik analize dayalı olarak belirli bir fiyat hedefi belirlememiş olsa da bu analiz altcoin için yükseliş hissini güçlendiriyor.

  • Sonuç

ADA’nın bir boğa piyasası lideri olarak potansiyelini yerine getirip getirmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek olsa da, benzersiz teknik temeli ve temel blockchain ilkelerine olan bağlılığı, onu 2024 boğa koşusunda güçlü bir rakip olarak konumlandırıyor. Popüler altcoin beklentileri karşılayacak mı hep birlikte göreceğiz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : TimesTabloid
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?