Kasım 10, 2019

Bobby Lee: Bitcoin Fiyatının 1 Milyon Dolar’a Ulaşmasına Az Kaldı

En eski kripto para borsalarından birisi olan BTCC’nin kurucu ortaklarında Bobby Lee, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Malta AIBC’de konuşan, Bitcoin destekçisi Bobby Lee’e göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanarak yükselişini sürdürecek. Lee, Bitcoin fiyatının 2017 benzeri 2 balon daha yaşadıktan sonra yani 5-10 yıl içinde 1 milyon dolara ulaşacağını söylüyor.

Peki söz konusu ‘balon’ ifadesi ne anlama geliyor? Genellikle Bitcoin fiyatının dalgalar halinde hareket ettiği ve her dalgada bir balon oluşturarak yükseldiği görülür. Lee, gelecek yıllarda yeni dalgaların oluşacağını düşünüyor. Bunun sonucunda da Bitcoin fiyatı önce 100.000 ila 200.000 dolar aralığına ulaşacak sonrasında 1 milyon dolara kadar yükselecek.

Bobby Lee, oluşan her yeni balon ile Bitcoin fiyatının 10 ila 20 kat daha fazla yükseldiğini düşünüyor. Ona göre bu önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Son balon 2017’de oluşmuştu ve 2017 yılına 1.000 dolarla başlayan Bitcoin fiyatı yılın bitimine 2 hafta kala 20.000 dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin’i “trilyon dolarlık varlık sınıfı” olarak değerlendiren Lee, kısaca fiyatın daha da artmasını bekliyor. Bu uç fiyat tahminleri şu an için imkansız gibi görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir. Piyasadaki uzman ve analistlerin görüşleri yansıtılmıştır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.