Ekim 5, 2023

BNB Coin Fiyat Tahmini: Satıcılar Fiyattaki Yükselişi Baltalıyor!


BNB Coin fiyatı bir süredir konsolidasyon aralığında sıkışırken, düşüş trendinin devam etme riski işleri kötüye götürecek gibi görünüyor. 18 Nisan ve 11 Eylül 2023 tarihleri arasında %41’lik bir düşüşle fiyat hareketi düşen bir kama modeli oluşturuyor.

Dahası, 50 günlük EMA’daki düşüş eğilimi, direnç eğilim çizgisini ve düşüş tarafını destekliyor. Bununla birlikte, son toparlanma rallisi altcoin fiyatını körüklüyor ve Binance fiyat tahminlerinin doğruluğunu kanıtlayarak kopuş modeline yol açıyor.

bnb coin haberleri

Düşen kamanın direnç trend çizgisi kırılmasına rağmen, BNB Coin fiyatı kırılma rallisini uzatmak için mücadele ediyor. Satıcıların 219-220 dolar bandına hakim olmasıyla altcoin’de yatay trend devam ediyor.

Buna ek olarak, 50 günlük EMA, yükseliş trendini kontrol altında tutmak için ek düşüş bir destek de sağlıyor. BNB Coin fiyat hareketine göre, satıcılar fiyatları ikinci kez 219 dolardan geri iterken çift tepe olasılığı ortaya çıkıyor.

Şu anda, Binance Coin fiyatı gün içi %0,56 düşüşle 212 dolardan işlem görüyor ve düşüş eğilimini 206-205 dolarlık bir boyun çizgisiyle tamamlama konusunda uyarıyor. Düşüş formasyonunun tamamlanması, 200 dolardaki psikolojik işaret üzerindeki düşüş yükünü artıracak ve bu da kama kırılmasını geçersiz kılabilir.

  • EMA: Ayılar 50 günlük EMA’yı kontrol ederken, düşüş trendindeki ortalama çizgisi yükseliş geri dönüşlerine karşı güçlü duruyor.
  • DMI göstergesi: ADX çizgisi, trend momentumunda büyük bir kaybı yansıtan düşüş eğilimi ile keskin bir şekilde düşüyor. Ayrıca, DI çizgileri uzun süre kararsız kalıyor ancak potansiyel bir düşüş eğilimi sergiliyor.

BNB Coin Fiyatı 250 Dolara Ulaşacak mı?

Genel piyasadaki yükseliş trendinin devam ettiği düşünürlürse, BNB Coin fiyatı toparlanmadan faydalanabilir ve 200 dolardan geri dönebilir. Ayrıca, yükseliş trendi 220 doların üzerine çıkabilir ve 50 günlük EMA yükseliş trendini uzatabilir. Böyle bir durumda, yükseliş trendi yakında 300 doları geri alabilir.

Öte yandan 200 doların altındaki bir düşüş trendi, Binance coin fiyatını 2023’te yeni düşük seviyelere indirecek. 200 doların altındaki temel destek seviyeleri 180 ve 150 dolarda yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?