Bloomberg’den Dikkat Çekici Rapor: Bitcoin Bu Yıl 20.000 Dolara Ulaşabilir!

0
300

“Bitcoin’in değer kazanmaması için bir şeylerin ters gitmesi gerekiyor.” Bu, Bloomberg’in Perşembe günü yayımlanan “Bloomberg Crypto Outlook” Haziran 2020 Sürümü raporu için seçilmiş cesur açılış açıklaması. Rapor, dünyanın ilk kripto para biriminin ulaştığı en yüksek seviyesi olan 20.000 doları tekrar test etmesini ve 2020’de 28.000 dolara kadar çıkmasını bekliyor.

Bloomberg Crypto Outlook, Bitcoin’in 2020’de değerinin artacağı ve mevcut desteği kısa vadede 10.000 dolar olarak koruyacağını bildiren faktörleri ortaya koydu.

Öncelikle rapor, mevcut COVID-19 salgınının borsa ve ham petrole karşı kıyaslandığında Bitcoin’in olgunlaşmasını hızlandırdığını iddia ediyor. Mart 2020 kazası Bloomberg’e göre, daha yüksek fiyatlar için iyi bir temel oluşturdu.

Ayrıca raporda Grayscale’in işlemleri incelediğinde bir yükseliş tablosunun ortaya çıktığı görülüyor. Çünkü rapora göre hem kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e daha fazla ilgi gösteriyor hem de Grayscale gibi kuruluşlar bu yatırımcıların taleplerini karşılayabiliyorlar. Bu da piyasadaki talebin arttığını gözler önüne seriyor.

Bunun yanında Bloomberg, 30 günlük ortalamada artan etkin adres sayısının fiyat artışı için bir gösterge olabileceğini söyledi.

COVID-19 nedeniyle dünya fizikselden dijital paraya geçişe önem veriyor. Hiç kimse herhangi bir ulusal parayı dijitalleştiremez, daha spesifik olarak ABD dolarını kimse dijitalleştiremez. Birçok kullanıcı, bu sebeple kripto para tercihini Tether’dan (USDT) yana kullandı. Rapora göre insanlar artık ellerindeki Bitcoin’i sattıklarında bile USD’ye geçmiyor, USDT gibi stablecoin’lerde bekliyorlar.

Verilere söz konusu ilgiyi ortaya koyuyor; stablecoin’in toplam değeri 2019’da 4 milyar dolar iken 2020’de 10 milyar dolar. Tether Gerçekte dolara sahip olmadan dolara maruz kalmayı sağlar. Bloomberg, Tether’in benimsenmesinin dolarla artacağını düşünüyor ve dünyanın ikinci büyük kripto para birimi olarak Ethereum’u geçmesini bekliyor.

Son olarak Bitcoin’in önümüzdeki süreçte değer kazanmaya başlayacağını düşünen Bloomberg analistleri fiyatın 20 bin, hatta 28 bin dolara kadar çıkabileceğini düşünüyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın