Şubat 19, 2024

Bloomberg’den Bitcoin Raporu Geldi: Mevcut Eğilimin Devam Etmesi Durumunda Bu Seviyeler Kapıda!


Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin fiyatında yukarı yönlü bir artış yaşandı. Son bir Bloomberg raporu, Bitcoin’in mevcut eğiliminin devam etmesi durumunda, kripto para piyasasının öncüsü olan Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki haftalarda önemli ölçüde yükselme potansiyeline işaret ediyor.

Bitcoin Fiyat Dalgalanmasında Teknik Analiz Noktaları

Bloomberg raporu, BTC’nin 52.000 dolarlık rallisini önceki dalgalanmalarla karşılaştırarak, önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç öngördüğünü belirtiyor. 2023 yılı başından bu yana Bitcoin’in fiyatının üç kat artması, yaklaşan yarılanma ve ABD ETF’leri etrafındaki artan heyecanla ilgili. Bu yükseliş eğilimi, tarihsel verilere dayanarak, Bitcoin fiyatlarının muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 18 Şubat itibariyle, Bitcoin fiyatları dört hafta üst üste artış gösterdi. Bloomberg’in verilerine göre, BTC son beş yılda ortalama %49 oranında değer kazanmıştır. Bu trend devam ederse, Bitcoin’in neredeyse 78.000 dolara ulaşması bekleniyor.

Bloomberg’e göre, opsiyon sözleşmeleri, trader’lar tarafından çeşitli stratejilerle kullanılıyor. Deribit’in verilerine göre, BTC için call spreadler şu anda en popüler tekniklerden biri. Bu, belirgin artışlar olmasa da, yatırımcıların daha fazla BTC kazancı beklediğini gösteriyor. Boğa alım opsiyonu spreadinde, yatırımcılar aynı vadede daha yüksek bir kullanım fiyatından bir sözleşme satarak kısmen finanse edilmiş bir alım opsiyonu satın alır.

BTC Fiyat Tahmini ve Piyasa Görünümü

Ekonomistler, Bitcoin (BTC) fiyatının uzun vadede 1.000.000 dolar gibi yüksek bir hedefe ulaşabileceği konusunda iyimser. Son dalgalanmaların ardından duygular yükselirken, BTC’nin 52.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte bu iyimserlik arttı. Ancak, bu rakamın gerçekçi olup olmadığı ve aşılmasının ne kadar zor olabileceği konusunda bazı şüpheler var.

Bununla birlikte, birçok kripto para biriminin gelecekte parlak bir potansiyele sahip olduğu düşünülüyor. Bitcoin’in liderlik konumunu sürdürmeye devam etmesi bekleniyor. Bazı kuruluşlar, orijinal kripto paranın fiyatının ilerleyen zamanlarda artacağına dair spekülasyonlar yapıyorlar. Bitwise gibi bazı şirketler, 2024 yılında Bitcoin’in fiyatının 80.000 doları aşabileceğini tahmin ediyorlar. Coinbase gibi platformlar, kurumsal yatırımların en azından 2024’ün ilk yarısında Bitcoin’e olan ilginin devam edeceğini belirtiyorlar.

BTC fiyat tahmini, Bitcoin ve Ethereum tabanlı fon girişlerinin geçtiğimiz hafta 2,45 milyar dolarla yeni bir rekor kırdığını gösteren haftalık giriş rakamlarıyla da desteklenmektedir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?