Ocak 3, 2024

Bitcoin ETF’si Heyecanı: Bloomberg Uzmanına Göre Onay, Bu Tarihten Önce Gelebilir!

Kripto arenasında son zamanlarda, ilk spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onaylanma kararı merakla bekleniyor. Bunun yaklaşması hem heyecan hem de ihtiyat dalgaları yaratıyor. Bloomberg analisti James Seyffart bu konu hakkındaki tahminlerini dile getirdi. Uzmana göre Bitcoin Spot ETF’si 10 Ocak’a kadar BlackRock ve JPMorgan’dan %90 muhtemelen onay alacak.

Haber Satma Fenomeni

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist kripto piyasası çok önemli bir ana yaklaşırken, K33 Research’ün son analizi olası bir sonuca ışık tutuyor. Haber satma olayı. Finans çevrelerinde sıklıkla kullanılan bu terim, bir varlığın fiyatının, olayın olumlu niteliğine bakılmaksızın, çok beklenen bir olayın gerçekleşmesinin ardından düştüğü bir durumu ifade eder. Bu bağlamda, bir Bitcoin spot ETF’sinin potansiyel onayı, temelde olumlu bir gelişmedir. Ancak, kar elde etme ve piyasa ayarlamaları nedeniyle bir fiyat düşüşünü tetikleyebilir.

Bu olgu yalnızca spekülatif değildir. Mevcut piyasa dinamikleri bu teoriyi desteklemektedir. Bitcoin‘in son dönemde 450.000 doların üzerine çıkması, BlackRock gibi ağır oyuncuların önemli ilgisi ve katılımıyla desteklendi. Bu da köklü kurumsal ilgiye işaret ediyor. Ancak bu yükseliş, Chicago Ticaret Borsası gibi platformlarda vadeli işlem primlerinde belirgin bir artış ve türev piyasalarda artan faaliyetle birleşerek aşırı genişlemiş bir piyasaya işaret ediyor.

Dahası, K33 Research analisti bu haber satma senaryosuna %75 olasılık atamaktadır. Bu istatistik keyfi değildir; piyasa trendleri, yatırımcı davranışları ve tarihsel emsallerin analizine dayanmaktadır. Böyle bir olasılık sadece spekülasyondan daha fazlasına işaret ediyor. ETF’nin onaylanmasına yönelik olası bir piyasa tepkisinin altını çiziyor.

ETF onayı sonrası olası satışlar, finansal piyasaların karmaşık ve çoğu zaman sezgisel olmayan doğasını vurgulamaktadır. Diğer sektörlerde olduğu gibi kriptoda da haberler ve olaylar her zaman öngörülebilir piyasa hareketlerine dönüşmez. Bir olayın beklentisinin, olayın kendisinden daha fazla olmasa bile, onun kadar etkili olması mümkün.

Sonuç olarak, kripto topluluğu SEC’in Bitcoin ETF’si hakkındaki kararını beklerken, piyasa kritik bir konumda duruyor. Sonucun K33 Research’ün öngörüleriyle uyumlu olup olmayacağını zaman gösterecek. Ancak bu karar, sürekli gelişen kripto para anlatısında belirleyici bir an olacak demek mümkün.

Kaynak : ETHNEWS
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?