Bloomberg Stratejisti Mike McGlone’un Bitcoin İçin İyi Haberleri Var!

0

Bloomberg’den Mike McGlone, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesindeki mevcut ağrısının, daha fazla fiyat artışı trendi için olgunlaştığını gösterdiğine inanıyor.

Bloomberg’den Mike McGlone’a göre, Bitcoin’in 30.000 $’daki mevcut sıkıntısı, daha fazla fiyat artışı için olgunlaştığını gösteriyor.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, Bitcoin’in son zamanlarda 30.000 doların altına düştükten sonra tekrar bu seviyenin üzerinde istikrar kazanmaya çalışırken yaşadığı zorluklar, BTC’nin daha fazla yükseliş için olgunlaştığının bir işareti.

McGlone, bu durumun Bitcoin’in geleceğinde karanlık günler olduğunun bir işareti olmadığını özellikle vurguladı. Daha önceki tweetlerinde McGlone, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu defalarca belirtmişti.

Destekleyici Bir Olgunlaşma Meselesi”

McGlone son tweet’inde piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini 20 Temmuz’da 30.000 dolarlık desteğin altına iten mevcut Bitcoin fiyat düzeltmesi konusuna değindi.

Bitcoin o zamandan beri 30.000 dolar seviyesinin üzerine geri dönmeye çalışıyor ve şimdiye kadar 31.500 dolar bölgesine yükselerek bunu başardı.

Ancak McGlone, Bitcoin’in “destekleyici olgunlaşması” için 30.000 doları test etmenin gerekli olduğuna inanıyor ve bu da sonunda uzun vadeli bir yükseliş trendine yol açacak. Stratejiste göre bunu Bitcoin’in karanlık günlerinin geldiğinin bir işareti olarak değerlendirmek doğru değil.

Ayrıca, Bitcoin madencilerine yönelik son baskının yanı sıra; madencilerin ülkeden Kanada, Kazakistan ve Amerika Birleşik Devletleri’ne göçlerinin BTC’nin devrimci değerinin kanıtı olduğunu belirtti.

“Potansiyel Uzun Vadeli Kazançlar için Tipik Kısa Vadeli Bitcoin Acısı: 30.000 doları denemek, Bitcoin’in karanlık günlere mahkum olduğuna dair bir sinyalden çok, uzun vadeli bir fiyat artış trendi içinde destekleyici bir olgunlaşma meselesidir. Çin baskısı, Bitcoin’in devrim niteliğindeki değerini doğruluyor.”

Daha önce de Bloomberg’in baş emtia uzmanı, 2021’in ikinci yarısında Bitcoin’in 100.000 dolara doğru hareketini sürdürmeye hazır olduğunu tweetlemişti.

McGlone’un önceki tweet’lerine göre, Bitcoin başına 100.000 dolar, Bitcoin standartlarına göre “yetersiz”.

Nouriel Roubini’ye Göre Bitcoin Düşmeye Devam Edecek

Tanınmış Bitcoin eleştirmeni ise McGlone’dan çok daha farklı bir görüşe sahip; ekonomist ve finansal analist Nouriel Roubini – 2008-2009 yıllarında mortgage piyasasının çöküşünü öngördüğü için Dr. Doom olarak da bilinir – yakın zamanda Bitcoin’in 29.000 doların altına düşmeye devam etmesini beklediğini tweetledi:

“Bitcoin’in fiyatı 30.000 doların altına düştü. Kritik bir seviye, yani Mart 2021’den sonra pazara giren perakende enayilerin büyük çoğunluğu artık kırmızıda. Temel olarak, BTC’nin önemli ölçüde daha düşük bir fiyatta olması gerekiyor. “

İlgili Haber  Ünlü Ekonomist Nouriel Roubini Bitcoin'i Eleştirmeye Devam Ediyor

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın