Bloomberg, Bitcoin’in ve Ethereum’un Yükselişini Değerlendirdi

Bloomberg’in “Ağustos Kripto Görünümü”, Bitcoin yükselişinin Ethereum’dan daha güvenilir olduğunu iddia etti ve Ethereum yükselişini “spekülatif” olarak değerlendirdi.

Bloomberg kısa süre önce Bitcoin (BTC) rallisinin Ethereum’un (ETH) aksine sağlam temellere dayandığını gösteren Ağustos kripto görünüm raporunu yayınladı. Rapora göre, Ethereum rallisi ‘spekülatif’ ama sağlam temeller Bitcoin’deki artışı destekliyor. Raporda Bloomberg, Bitcoin ve son artışı hakkında daha olumlu kalmayı tercih etti:

“Ethereum, geçtiğimiz yılın rekor seviyelerini geçti ve 2020’nin en iyi performansını gösteren kripto varlıklardan biri oldu fakat, Ethereum’un rallisinin daha çok spekülatif olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin’in yükselişini ise arz talep dengesi destekliyor.”

Ayrıca Bloomberg, Bitcoin’in sahip olduğu altın benzeri özelliklere ve kurumsal mucitlerden gelen yüksek talebe dikkat çekti. Bloomberg, bu niteliklerin Bitcoin’in fiyatındaki artışta önemli ve olumlu roller oynadığına inanıyor.

Bloomberg Ethereum için, benzer kripto platformları ve yaklaşık 6 bin alıp satılabilir coin ile yoğun bir şekilde rekabet ettiğini söyledi. Buna ek olarak, DefiPulse.com’dan elde edilen veriler, DeFi’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını, toplam kilitli değerin 4 milyar dolar olduğunu ortaya koydu. DeFi alanındaki bu son büyümenin bir sonucu olarak, Ethereum’un değeri takdir edildi.

Son olarak Temmuz başında ETH 225.5 dolardan işlem görüyordu ve fiyat o zamandan beri önemli ölçüde arttı. CoinMarketCap’e göre, ETH şu anda 44 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 395.23 dolardan işlem görüyor. Tesadüfen, artış Ethereum’un beşinci yıldönümünü kutladığı sırada meydana geldi. Şu anda BTC, 216 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 11.702,22 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.