Bloomberg, Bitcoin’in ve Ethereum’un Yükselişini Değerlendirdi

0
375

Bloomberg’in “Ağustos Kripto Görünümü”, Bitcoin yükselişinin Ethereum’dan daha güvenilir olduğunu iddia etti ve Ethereum yükselişini “spekülatif” olarak değerlendirdi.

Bloomberg kısa süre önce Bitcoin (BTC) rallisinin Ethereum’un (ETH) aksine sağlam temellere dayandığını gösteren Ağustos kripto görünüm raporunu yayınladı. Rapora göre, Ethereum rallisi ‘spekülatif’ ama sağlam temeller Bitcoin’deki artışı destekliyor. Raporda Bloomberg, Bitcoin ve son artışı hakkında daha olumlu kalmayı tercih etti:

“Ethereum, geçtiğimiz yılın rekor seviyelerini geçti ve 2020’nin en iyi performansını gösteren kripto varlıklardan biri oldu fakat, Ethereum’un rallisinin daha çok spekülatif olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin’in yükselişini ise arz talep dengesi destekliyor.”

Ayrıca Bloomberg, Bitcoin’in sahip olduğu altın benzeri özelliklere ve kurumsal mucitlerden gelen yüksek talebe dikkat çekti. Bloomberg, bu niteliklerin Bitcoin’in fiyatındaki artışta önemli ve olumlu roller oynadığına inanıyor.

Bloomberg Ethereum için, benzer kripto platformları ve yaklaşık 6 bin alıp satılabilir coin ile yoğun bir şekilde rekabet ettiğini söyledi. Buna ek olarak, DefiPulse.com’dan elde edilen veriler, DeFi’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını, toplam kilitli değerin 4 milyar dolar olduğunu ortaya koydu. DeFi alanındaki bu son büyümenin bir sonucu olarak, Ethereum’un değeri takdir edildi.

Son olarak Temmuz başında ETH 225.5 dolardan işlem görüyordu ve fiyat o zamandan beri önemli ölçüde arttı. CoinMarketCap’e göre, ETH şu anda 44 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 395.23 dolardan işlem görüyor. Tesadüfen, artış Ethereum’un beşinci yıldönümünü kutladığı sırada meydana geldi. Şu anda BTC, 216 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 11.702,22 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın