Bloomberg: Bitcoin’de Düşüş Sürebilir!

Bitcoin Ekim ayının sonlarına kadar düşüş trendinde kalmış ve 7.300 dolara kadar düşmüştü. Daha sonra Çin’den gelen açıklamaların da etkisiyle kısa süreli, sert bir yükseliş rallisi yakalamış ve 10.000 doların üzerine kadar çıkmıştı. Bu ralli sert olduğu kadar, kısa bir ralli de olmuştu ve Bitcoin ardından bu trendi kaybederek,  8 Kasım tarihinde yeniden 9.000 doların altına gerilemişti.

Bloomberg ise konuyla alakalı ilginç bir analiz açıkladı. Biliyorsunuz ki Bitcoin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarından önce 7.300 dolar civarında seyrediyordu. Bloomberg analizinin iddiasına göre ise, Bitcoin yeniden, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamalarından önceki fiyatına geri dönecek.

Bloomberg de yer alan bu habere göre, GTI Vera Yakınsama-Iraksama Göstergesine göre sinyal ve vera çizgileri arasında gittikçe küçülen bir boşluk var.

Bloomberg analizcisine göre bu kötüye işaret ve Bitcoin yakında yeniden bir düşüş ile karşılaşabilir.

Bitcoin’in oldukça riskli bölgedeki bu duruşuna dair, bir çok analist ve uzman farklı yorumlarda bulunuyor. Bakalım Bitcoin yine bir çok kişiyi şaşırtacak mı?

*Yatırım tavsiyesi değildir. Piyasadaki uzman ve analistlerin görüşleri yansıtılmıştır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.