Bloomberg: Bitcoin’de Düşüş Sürebilir!

0
591

Bitcoin Ekim ayının sonlarına kadar düşüş trendinde kalmış ve 7.300 dolara kadar düşmüştü. Daha sonra Çin’den gelen açıklamaların da etkisiyle kısa süreli, sert bir yükseliş rallisi yakalamış ve 10.000 doların üzerine kadar çıkmıştı. Bu ralli sert olduğu kadar, kısa bir ralli de olmuştu ve Bitcoin ardından bu trendi kaybederek,  8 Kasım tarihinde yeniden 9.000 doların altına gerilemişti.

Bloomberg ise konuyla alakalı ilginç bir analiz açıkladı. Biliyorsunuz ki Bitcoin, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarından önce 7.300 dolar civarında seyrediyordu. Bloomberg analizinin iddiasına göre ise, Bitcoin yeniden, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in açıklamalarından önceki fiyatına geri dönecek.

Bloomberg de yer alan bu habere göre, GTI Vera Yakınsama-Iraksama Göstergesine göre sinyal ve vera çizgileri arasında gittikçe küçülen bir boşluk var.

Bloomberg analizcisine göre bu kötüye işaret ve Bitcoin yakında yeniden bir düşüş ile karşılaşabilir.

Bitcoin’in oldukça riskli bölgedeki bu duruşuna dair, bir çok analist ve uzman farklı yorumlarda bulunuyor. Bakalım Bitcoin yine bir çok kişiyi şaşırtacak mı?

*Yatırım tavsiyesi değildir. Piyasadaki uzman ve analistlerin görüşleri yansıtılmıştır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın