Şubat 6, 2022

Bloomberg Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının 100.000 Dolar Olmasını Bekliyor! İşte Analizden Notlar

Kripto para piyasalarında bulunan mevcut oynaklığa rağmen, özellikle Bitcoin (BTC) yükseliş beklentileri hala oldukça güçlü. Bloomberg’in Ethereum’un kısa vadeli performansı hakkında da fikir veren yakın tarihli bir analizi, Bitcoin fiyatı için de bir sonraki kilit noktanın 100.000 dolar olarak belirlenmesine yardımcı oldu.

Analiz, Bitcoin’in yeni zirvelere yükselmesi için benzersiz bir konuma yerleştiren temeller ve Bitcoin’in piyasada artan benimsenmesiyle destekleniyor.

Bloomber Analistleri Sonraki Kilit Seviyenin 100.000 Dolar Olacağına İnanıyor!

Bloomberg Intelligence, Bitcoin‘in ulaşacağı bir sonraki kilit seviyenin muhtemelen 100.000 dolar olacağı konusunda bir öngörüye sahip. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone önderliğindeki bir analist ekibi, Bitcoin’in piyasa performansının, varlığın bir tavan ve bir dip fiyat oluşturduğunun göstergesi olduğu konusunda ısrarcı. Bitcoin, 30.000 ile 60.000 dolar fiyat aralığında işlem gördü ve 2021’de iki kez en düşük ve en yüksek seviyelere ulaştı.

“Bitcoin’in bir tavandan ziyade bir taban oluşturması daha olası bir senaryo, bu da 30.000-60.000 dolar alışmış olan trader’ların hayal kırıklığına uğrayabileceği anlamına gelir. Analistler, 2021’in başlangıcından bu yana, daha taktik odaklı olanın alt uç yakınında iki kez ve üst uçta iki katına satış yapma fırsatları olduğunu belirtiyor.”

Ancak bu eğilim onların verilerine göre sona ediyor olabilir. Analiz, Bitcoin fiyatının izlenmesi için en olası yolun, daha yüksek seviyeye çıkmak olduğunu gösteren verilere işaret ediyor ve Bitcoin’in 52 haftalık hareketli ortlamanın yaklaık %30 altında destek bulabileceğini belirtiliyor (en son 2020 Ocak ayında ulaşılan bir destek seviyesi olduğu da not düşülmüş).

Bu, Bitcoin fiyatının mevcut 60.000 dolarlık tavanının Kasım 2021’deki kadar güçlü olmadığı şeklinde yorumlanabilir.

Bloomberg’in 100.000 Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini Ne Zaman Gerçekleşecek?

Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda son yedi gün içinde %9.12 artışla 41.300 dolar civarında işlem görüyor. Ancak, piyasa bu yılın büyük bir bölümünde düşüş yaşamıştı. Bloomberg, 100.000 dolarlık fiyat hedefine ne kadar sürede ulaşılacağını söylemeyi taahhüt etmemekle birlikte ancak hedefe doğru yükselişte rol oynayacak temel etmenleri sıralayarak bir tahmin paylaştı.

“Bunlara artan talep ve sınırlı arz dahildir. Ayrıca, Çin’den farklı olarak ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamayacağını belirterek, 2022’de gerçekleşecek olan artan düzenleyici netliğe dikkat çekiyorlar.”

Öte yandan, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını tahmin eden diğer analistler farklı zaman dilimlerinden bahsediyorlar. Örneğin Benjamin Cowen ve El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele gibi iyimser analistler, Bitcoin’in 2022 yılının sonuna gelmeden önce hedefi tutturacağına inanıyorlar. Ancak Skybridge’den Anthony Scaramucci ve Cathie Wood da dahil olmak üzere bu hedef için daha uzun vadeli bir bakış açısına sahip.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.