Eylül 22, 2023

Bloomberg Analistine Göre Bitcoin Büyük Bir Riskle Karşı Karşıya – İşte Nedeni!


Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) değeri hakkında dikkat çeken bir uyarı paylaştı.

McGlone’un analizine göre, Bitcoin’in (BTC) büyümesi ve değer kazanması, düşük faiz oranlarının ve genişlemeci para politikalarının hakim olduğu dönemlerde gerçekleşti. Bu dönemlerde, geleneksel finansal varlıkların getirileri düşük kalırken, yatırımcılar alternatif varlıklara yönelmeye başladılar. Bitcoin, bu dönemde dijital altın olarak görülerek yatırımcılar tarafından tercih edildi.Ancak son zamanlarda, merkez bankalarının faiz oranlarını artırma eğiliminde olduğu bir dönemdeyiz. Bu, Bitcoin’i (BTC) riskli bir varlık olarak değerlendiren yatırımcıları endişelendirebilir.

Makro analiste göre, Bitcoin fiyatı şu anda “geri dönme sürecinde”.

“Önemli olan piyasaya yön veren güçlü kurum… ABD Fed hala sıkılaştırma politikası uyguluyor. Dolayısıyla bu geri dönüş sürecinin mevcut olduğunu düşünüyorum.”

Yüksek faiz oranları, geleneksel finansal varlıkların getirilerini artırabilir ve bu da yatırımcıların alternatif varlıklara, özellikle riskli varlıklara olan taleplerini azaltabilir. Bitcoin gibi riskli varlıklar, yüksek faiz oranlarına karşı daha az cazip hale gelebilir. Bu durum, Bitcoin’in fiyatının düşmesine neden olabilir.

McGlone, sonuç olarak Bitcoin’in (BTC) mevcut seviyeden %5’in üzerinde düşebileceğini ve diğer riskli varlıklardan kaçışı tetikleyebileceğini söylüyor.

“Bence 25.000 doların altına düşme ve bununla birlikte her şeyi riske atma riski var.”

Bloomberg Intelligence analisti, Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında şunları söylüyor:

“[Bitcoin] fiyatındaki artış aşırıydı. (…) Bunu tüm riskli varlıklarda gördük ve bunun hala öncü gösterge olacağını düşünüyorum. Bir noktada bunun tersine döneceğini, daha çok altın ve hazine bonosu gibi işlem göreceğini düşünüyorum. Bu yıl bir toparlanma yaşadık ve geri dönme başlıyor.”

Bitcoin basın zamanında 26.575 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?