Eylül 5, 2023

Bloomberg Analistinden Bitcoin ETF’si için İlginç Yorum: “İyi Olmayabilir!”


SEC tarafından verilen son ret kararlarına rağmen kripto para topluluğu Bitcoin ETF heyecanını korumaya daevam ediyor. Topluluktaki heyecan sürerken, sektöre yakın uzman isimler ‘temkinli’ kalmaya devam ediyor. Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, geçtiğimiz günlerde ETF’ler onaylandığında Coinbase gibi kripto borsalarının darbe alacağını iddia etti.

Günün sonunda, bundan üç-dört yıl sonra, likit, ucuz bir Bitcoin ETF’si satın alabileceksiniz ve bu güçlü olacak… Kripto borsaları için bu, işleri için bir tehdit olacak çünkü Coinbase ve bu borsaların bazıları işlem başına çok fazla ücret alıyor.

Böyle bir senaryoda, ETF’ler gerçekten cazip hale gelecek ve kriptoyu depolamanın ‘tüm’ ayak işlerini yapacaktır. Balchunas, bunun yanı sıra, yatırımcılara vergi avantajları da sunarak değer teklifini “çok, çok yüksek” hale getireceğini iddia etti.

Bitcoin Altının Senaryosunu Takip Edebilir mi?

Sektör katılımcıları ETF’lere karşı heyecanını korumaya devam ederken, olası bir onayın altın ETF’lerine benzeyebileceğine inanıyor. Bazı kitleler 2004 yılına atıf yaparken, FOMO oluşabileceğine inanıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere o dönem altın fiyatı tavan yapmış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Aslında, birkaç kişi daha aynı görüşte ve ETF’ler piyasaya sürüldüğünde Bitcoin fiyatının parçalanmasını bekliyor. Yukarıdaki aynı grafiği referans olarak kullanan başka bir kullanıcı “çoğu insanın spot Bitcoin ETF’sinin önemine dikkat çekiyor.”

Geçmişteki örneklere bakıldığında, Bitcoin kripto ile ilgili yeni yatırım seçenekleri ortaya çıktığında tarihsel olarak olumlu tepki vermemiştir. CME BTC 2017 yılında piyasaya sürüldüğünde, 10 milyar dolar değerinde sermaye girişi bekleniyordu. Ancak Bitcoin, CME vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin ardından çöküşe geçti. Benzer şekilde, ne Coinbase’in doğrudan listelemesi ne de Proshares’in Vadeli ETF lansmanı BTC için bir ralliyi tetikledi. Alpha Beta Sunucusu ‘TXMC’ de kullanıcıları bu konuda uyardı.

bitcoin haberleri

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?