Ağustos 31, 2023

Bloomberg Analistinden 2024 Kripto Tahmini: Milyarca Dolarlık Giriş Olacak!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 13:49

Bloomberg’in kripto para analisti Jamie Coutts, önümüzdeki yılın kripto piyasası için çok önemli olabileceğini düşünüyor. İşte detaylar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto konusundaki sert tutumu herkesçe bilinene bir gerçek. Buna rağmen Jamie Coutts, ABD’nin şu anda toplam Bitcoin (BTC) fon varlıklarının %80’ini oluşturduğuna dikkat çekti. Buna ek olarak dijital varlık yöneticisi Grayscale’in tek başına toplamın %55’ini temsil ettiğini bildirdi.

“Şu an, ABD merkezli ETF’lere akacak olan Perakende/RIA (kayıtlı yatırım danışmanları)/kurumsal sermayedeki milyarlara bakıyoruz. 2024 çok güzel bir yıl olacak.”  

2024 yılı kripto para beklentisi

Görüldüğü üzere Bloomberg analisti, ABD merkezli ETF’in kripto piyasasına milyarca dolarlık giriş sağlayacak bir katalizör olduğunu düşünüyor.

Birkaç gün önce Bitcoin fiyatında ani bir yükselişe şahit olduk. Bunun temelinde ABD’den gelen bir mahkeme kararı vardı. Söz konusu kararda, SEC’in, Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme başvurusunu yeniden gözden geçirmesi gerektiğine hükmedildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coutts ayrıca, Bitcoin aktif varlıklarının sayısının yakın zamanda yaklaşık 340.000’e yükseldiğini ve bunun “artık Grayscale ETF kararının önünde konumlanmış gibi göründüğünü” belirtti. Aktif varlıklar “gönderici veya alıcı olarak aktif olan” benzersiz varlıkların sayısı olarak tanımlanabilir. Bu metriğin yükselmesi, ağa katılan kullanıcı sayısı arttığı anlamına gelir. Bu tür bir eğilim, varlığın benimsenmesinin büyüdüğüne dair bir işarettir.

Aktif varlıkların sayısı Grayscale’in yasal zaferinden bu yana azaldı ve şu anda 280.000 civarında bulunuyor; Coutts bunun üç yıllık aralığın orta noktası olduğunu dile getirdi.

Bitcoin basın zamanında 27.202 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan kripto varlık, son 24 saatte %0.55 düşüş yaşarken, son yedi günde %2.8’den fazla artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?