Ağustos 29, 2023

Bloomberg Analistinden 10.000 Dolar Tahmini: “Bitcoin için Yolun Sonu Değil!”


Son güncellenme : 29.08.2023 - 17:28

Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına gerilediğinden beri, gelecekteki potansiyel görünümü hakkında çok sayıda tahmin yapıldı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC, bazıları iyimser bazıları ise kötümser olan fiyat tahminleriyle gündemde kalmaya devam ediyor.

Yatırımcılar ise Bitcoin fiyatının gerçekten yeni bir çöküş kaydedip kaydedemeyeceğini merak etmeye devam ediyor. Mike McGlone, böyle bir durumda fiyatın 10.000 dolara düşmesinin bile kripto varlık için kötü olmayacağına inanıyor.

Bitcoin Hala Borsadan Daha İyi Performans Gösteriyor

Bitcoin’in 10.000 dolara düşmesi, genel piyasa duyarlılığının çoğu BTC’ye dayandığı için diğer kripto para birimlerine de etki edecektir. Birçok kısa vadeli yatırımcı ve bazı uzun vadeli yatırımcılar panikle satış yapabilecek olsa da, uzun vadeli görünüm hala yükseliş görünüyor.

Piyasa analisti Mike McGlone, Bitcoin performansını borsayla ve özellikle de Amazon hisseleriyle karşılaştırıyor. Mevcut fiyatında %50’lik bir düşüş olsa bile BTC’nin Amazon hisselerinden daha iyi performans göstereceğine dikkat çekiyor.

Amazon, 20 yıl içinde hisse senedi fiyatı açısından en iyi büyümelerden birine sahip oldu. Son 20 yılda Amazon hisseleri toplamda %7.000’in üzerinde bir getiri sağladı. Ancak bu, BTC’nin 2009’daki lansmanından bu yana ne kadar büyüdüğü ile karşılaştırıldığında küçüktür, çünkü varlık 2011’de ilk kez 1 dolardan işlem gördüğünden bu yana 26.000 kat arttı.

Ancak Bitcoin ve kripto para piyasası hala gelişmekte olduğu için oldukça yüksek volatilite ve karmaşık görünümle bir arada ilerliyor. Bu nedenle yatırımcılar sabırlı olmalı ve kendi yatırım stratejilerini oluşturmalıdır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?