Mart 24, 2022

Bloomberg Analisti Uyardı: Bitcoin (BTC) Devasa Ralli Öncesinde


Kıdemli Bloomberg stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in (BTC) önümüzdeki aylarda altı haneli bir fiyata ulaşmadan önce düşüş yaşayabileceğine inanıyor.

Yeni bir video röportajında ​​McGlone, lider kripto para biriminin %230’luk bir kazanç anlamına gelen 100.000 dolarlık bir fiyata yükselmeden önce 30.000 dolarlık kilit destek seviyesine düşebileceğini söyledi.

“Bitcoin’i 41.000 dolardan satın alırsanız, bence, belki bir yıldan daha kısa bir süre içinde 100.000 dolar civarına gitmesini beklemelisiniz. Ancak şu anda bu seviyelerdeyken, önce 30.000 doları kolayca görebiliriz. Ve bunun bir tür risk getirisi olmasını kesinlikle bekliyorum çünkü 30.000 dolar kilit destek oldu.” 

Bunların yanında kıdemli Bloomberg stratejisti, Bitcoin’in ters yönde hareket etmeden önce hisse senetlerini aşağı yönlü bir trendde takip etmesini de bekliyor.

“Hisse senetlerinde beklediğim gelgit yaşanırsa, Bitcoin’in onunla birlikte düşmesini, altının daha iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyorum. Ve sonra Bitcoin ve altın öne çıkacak. Şimdi bu bir senaryo. Ben eğer yanılıyorsam, borsa tekrar yatay hareketine devam ederse, Bitcoin daha iyi performans gösterecektir.”

McGlone’a göre, Bitcoin, kripto varlık alanındaki en kaliteli yatırımdır, ancak bir toparlanma aşamasına geçmeden önce “biraz sarsılması gerekir”.

“Kriptolarla ilgili en önemli şey, geleceğin spekülatif örneği olmalarıdır. 18.000 adet olmak üzere 7/24 ticaret yapılabilir. Shiba Inu’da ne olduğunu ve buna benzer şeyleri biliyorsun. Bu sadece saçma.

Ancak Bitcoin alandaki altındır. Ve hala spekülatif. Ben sadece gerçekten biraz sarsılması ve ardından bütün bir pazar olarak geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?