Eylül 18, 2022

Bloomberg Analisti Tarih Verdi: Bitcoin 100 Bin Dolara Ulaşacak!

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, en değerli kripto para birimi olan Bitcoin 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacak. Analist tahminini Bitcoin’in sınırlı arzına dayandırıyor: benimseme ve talep artarken sınırlı sayıdaki BTC değeri de artacaktır. Öte yandan analiste göre Ethereum‘un da 6.000 dolara ulaşması beklenen zaman dilimine bağlı.

Kitco News’e konuşan McGlone, Federal Rezerv’in “balyozunun” kısa vadede kripto üzerinde baskı oluşturduğunu düşünüyor.

“İşte Bitcoin ile ilgili en önemli şey. Bana göre, BTC’nin 100.000 dolara ulaşması an meselesi. Gerçek şu ki, koda göre, arz azalıyor. Bunu değiştiremezsiniz. Benimseme ve talep artıyor. Bunun tersine dönmesini beklemiyorsanız – ki ben beklemiyorum – bence (benimsenme ve talep artışı) hızlanacak. […] 

Şu anda, bence bu noktada çok düşük fiyatlara geliyor. 2002’de en dipteki NASDAQ’a baktığımızda olduğu gibi, gelecekte [buna] çok düşük bir fiyat olarak bakacağız.”  

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, popüler analist Bitcoin gibi altının da işler düzeldiğinde nihayetinde zirveye çıkacağını kaydetti. Ancak analiste göre kripto yarıştaki en hızlı at:

“Önemli olan kriptonun yarıştaki en hızlı at olmasıdır. Hızla gelişen teknoloji avantajına sahipler ve takdir görmeye devam edecekleri geleceğe bakıyorlar. 2000 yılı gibi, her şey kötüye gidiyor ve aslında 2000’den bile daha kötü çünkü tahvil piyasası o zaman gerçekten iyi işlem görüyordu.”

McGlone ayrıca son Ethereum Merge’e de değindi ve Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerini geçmesi için, uygun bir makroekonomik ortamın gerekli olduğuna inanıyor. “Bunu bir süredir görmüyorum” diyen analist Ethereum’un sonunda Bitcoin’in yerini devralacağını düşünüyor, ancak analiste göre bu olay mevcut ortamda olmayacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.