Bloomberg Analisti: Bitcoin’in 40.000 Dolar’a Ulaşması, 20.000 Dolar’a Gerilemesinden Daha Muhtemel

0

8 Haziran’da Bitcoin, son bir aydaki %40’lık düşüşün üzerine %8’lik bir düşüşle 33.200 dolar’a geriledi. Bununla birlikte, Bitcoin son 24 saatte çift haneli artışlar elde etti ve %13 artarak 37.241 dolar’a kadar ulaşmayı başardı. Önde gelen kripto para, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.804 dolar’a yakın daha yüksek seviyeleri geri alamamış olsa da, bazı analistler ve trader’lar, farklı göstergelere dayanarak BTC’nin bir sonraki fiyat yönü hakkında görüşlerini dile getiriyor.

Bunlardan biri olan Mike McGlone’a göre, Bitcoin’in mevcut eğilimi, bir boğa koşusuna karşı direncin sona ermesini destekliyor. Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Bitcoin’in 40 bin dolar’a ulaşmasının 20 bin dolar’a gerilemesinden daha olası olduğunu getirdi.

McGlone ayrıca, Bitcoin’in 2020’deki fiyat düşüşü ile karşılaştırıldığında, 8 Haziran’daki ani düşüşün, yükseliş eğilimine devam eden bir boğa piyasası dibinin başka bir göstergesi olduğunu söyledi.

“8 Haziran’da yaşanan ve Bitcoin’in 30 bin dolar civarındaki destek bölgesine gerilediği fiyat düşüşü, daha çok uzun vadeli boğa piyasalarındaki düzeltmeler sırasında dip yapılan dönemlere benziyordu.”

Bunların yanında Haziran ayının başlarında McGlone, Bitcoin’in dijital varlık sınıfının kurulmasına ve uygunluğuna öncülük etmeye devam ettiği için Bitcoin’in ana akım benimsenmesinin gelecekteki fiyatların sağlam bir göstergesi olduğunu söyledi. Bu faktörler, fiyatın çoğunlukla spekülatif ticarete dayandığı önceki yıllardan farklı:

“Woodstock benzeri Bitcoin 2021 etkinliği, ana akım benimseme görünümünü destekliyor. 2-5 Haziran Bitcoin konferansı, Bitcoin’in küresel bir dijital rezerv haline geldiği ve spekülatif bir kripto olmaktan çıktığı yönündeki görüşümüzü daha da doğruluyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın