Bloomberg Analisti: Bitcoin 2021’de Parabolik Bir Yükseliş Yaşayabilir

Bitcoin fiyatı bu yıl iyi bir performans sergilerken, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone hala 2021’de parabolik bir yükseliş yaşanacağına inanıyor. Analiste göre gelecek yıl 2013 ve 2017’de yaşanana benzer bir yükseliş gerçekleşecek.

Bitcoin, 2013 ve 2017’deki önde gelen kripto para biriminin fiyatındaki artışa benzer şekilde 2021’de “parabolik” büyüme yaşayabilir. Bu görüş, Bloomberg Intelligence’da kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone tarafından ortaya kondu. Peki bu görüşün arkasında ne var?

McGlone’a göre, belirttiği yıllarda görülebilen tekrarlayan paternler durumunda parabolik büyüme gerçekleşebilir. Analiste göre, basit bir arz ve talep dengesi var ve Bitcoin’in arzı Mayıs’taki en son halving ile birlikte azalırken, yeni coin’ler için alıcı talebi artıyor. McGlone şu ifadeleri kullandı:

“2013 VE 2017’DE OLDUĞU GİBİ, ÖNCEKİ PATERNLER TEKRAR ORTAYA ÇIKARSA BİTCOİN 2021’DE PARABOLİK HAREKET EDEBİLİR. YENİ ZİRVELER, BİR SONRAKİ POTANSİYEL YİNELEMEDİR. DAHA FAZLA BENİMSEME VE SINIRLI ARZ KARŞISINDA TALEP EĞİLİMİNİ ARTIRACAĞINI ÖNGÖRMEDİĞİMİZ BİR ŞEY OLMADIĞI SÜRECE BU ZİRVELERE ULAŞMAMIZ AN MESELESİ OLABİLİR.”

Mayıs ayında gerçekleşen Halving etkinliği, birçok yatırımcı tarafından Bitcoin fiyatını yeni zirvelere taşıyabilecek ana faktörlerden biri olarak görülüyor. İlk halving 2012’de gerçekleşti ve 2013’ün sonunda ilk kez Bitcoin fiyatı 1.000 doların üzerine çıktı. Temmuz 2016’daki ikinci Halving etkinliğinin ardından Bitcoin kademeli olarak büyümeye başladı ve Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar’a ulaştı.

Ekim ayının sonunda, Aralık 2017’den bu yana ilk kez Bitcoin grafiğindeki aylık kapanışta 13.000 dolar’ın üzerinde bir seviyede olduğunun hatırlatmakta fayda var. Bitcoin’in şu an oldukça iyi bir dönemde olduğu çok açık. Fakat 2021 yılı için aynı şeyleri söyleyebilecek miyiz, göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.