Nisan 7, 2019

Bloomberg Analisti: Bitcoin 2017 Rallisinden Bu Yana Gene En Çok Alım Zamanında

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamasına baktığımızda gittikçe yükselirken, çoğu kişi tarafından boğa işareti olarak görülse de, Bloomberg tarafından yayınlanan yeni raporda, fiyat artışının göstergesi olan GTI (Global Strength Indicator)’nin gerekçesi ile anladığımız kadarıyla yükselişin Bitcoin’i aşırı alım bölgesine ittigini görüyoruz.

Fiyat artışı göstergesi kapanış fiyatlarının yukarı ve aşağı hareketlerinin karşılaştırmasını yapar.

Analize göre, GSI, Bitcoin’in şuan ki durumunun 2017 yılındaki boğa koşusunda 20.000$’a kadar yükseldiği şekilde ilerlediğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere raporda, kripto pazarının bu hafta neden patlak verdiği hakkında birçok teori olmasın rağmen, bunun muhtemelen Bitcoin‘in tekniklerinin bir koşu için hazır olmasından kaynaklanıyordu.

Bloomberg İstihbarat Analisti Mike McGlone açıklamasında: “Piyasa çok sıkıştı, oynaklık çok düşüktü, daha da akıcı oldu! Patladı. Kafesten serbest bırakıldı.” dedi.

“Şimdi bu bir zaman meselesi ve böyle büyük bir kabarcık olması konusunda şüpheliyim, satması gereken insanların her zaman bir boşluğu olacak”.

Kimse Bitcoin’in gelecekte nereye gideceğini tam tahmin edemiyor olsa da, Bloomberg, düşüş tezi için kripto hedge fonu ProChain Capital’in Başkanı David Tawil ile konuştu.

Tawil, “Olumsuz bir hareketin aksine olumlu bir ilerleme görmek güzel” dedi.

“Ancak aynı zamanda, yatırımcı amaçları için, çok rahatlatıcı bir hareket değil. Kuşkusuz, bir yatırımcı, çok hızlı bir gelişmenin aksine, sabit bir zeminde kurulup kademeli bir şekilde yükseliş görmeyi tercih eder.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : sludgefeed
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?