Bloomberg Analisti: Bitcoin 2017 Rallisinden Bu Yana Gene En Çok Alım Zamanında

0

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamasına baktığımızda gittikçe yükselirken, çoğu kişi tarafından boğa işareti olarak görülse de, Bloomberg tarafından yayınlanan yeni raporda, fiyat artışının göstergesi olan GTI (Global Strength Indicator)’nin gerekçesi ile anladığımız kadarıyla yükselişin Bitcoin’i aşırı alım bölgesine ittigini görüyoruz.

Fiyat artışı göstergesi kapanış fiyatlarının yukarı ve aşağı hareketlerinin karşılaştırmasını yapar.

Analize göre, GSI, Bitcoin’in şuan ki durumunun 2017 yılındaki boğa koşusunda 20.000$’a kadar yükseldiği şekilde ilerlediğini belirtti.

Raporda, kripto pazarının bu hafta neden patlak verdiği hakkında birçok teori olmasın rağmen, bunun muhtemelen Bitcoin‘in tekniklerinin bir koşu için hazır olmasından kaynaklanıyordu.

Bloomberg İstihbarat Analisti Mike McGlone açıklamasında: “Piyasa çok sıkıştı, oynaklık çok düşüktü, daha da akıcı oldu! Patladı. Kafesten serbest bırakıldı.” dedi.

“Şimdi bu bir zaman meselesi ve böyle büyük bir kabarcık olması konusunda şüpheliyim, satması gereken insanların her zaman bir boşluğu olacak”.

Kimse Bitcoin‘in gelecekte nereye gideceğini tam tahmin edemiyor olsa da, Bloomberg, düşüş tezi için kripto hedge fonu ProChain Capital’in Başkanı David Tawil ile konuştu.

Tawil, “Olumsuz bir hareketin aksine olumlu bir ilerleme görmek güzel” dedi.

“Ancak aynı zamanda, yatırımcı amaçları için, çok rahatlatıcı bir hareket değil. Kuşkusuz, bir yatırımcı, çok hızlı bir gelişmenin aksine, sabit bir zeminde kurulup kademeli bir şekilde yükseliş görmeyi tercih eder.

Kaynak:sludgefeed

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın