Bloomberg Analisti: Bitcoin 20 Bin Dolar’ı Aşabilirse, Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar’a Ulaşabilir

0
291

Bitcoin, 16.000 dolar’ın altına düştükten sonra hafta sonu küçük bir geri çekilme yaşadı. Sonrasında BTC toparlandı ve 16.000 dolar’ın üzerine çıktıktan sonra Pazartesi günü yükselişini sürdürdü. Art arda gelen rekorlar ve devam eden yükseliş trendi, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyelini yeniden gündeme getirdi. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise, önde gelen kripto paranın 20.000 dolarlık direnç engelini aşabilirse trilyon dolarlık bir piyasa değerine kolayca ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’den Yeni Zirve Mi Geliyor?

Moderna’nın COVID-19 aşısının %95 etkili olduğu raporlarının ardından, Bitcoin dün 16.791 dolar’a yükseldi. Bazı analistler, önceki boğa piyasalarında görüldüğü gibi tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce daha derin bir düzeltme bekliyordu. Buna rağmen Bitcoin yükselişini sürdürüyor.

Popüler analist Willy Woo, Bitcoin’e sermaye girişinin, yatırımcıların token başına ödediği ortalama fiyata göre bugüne kadarki en yüksek oranı yakaladığını söyledi. Bu nedenle, devam eden yükseliş ivmesini “organik” olarak değerlendirdi. Woo, fiyatların şu anda yatırımcıların piyasaya giren ve çıkan sermayesiyle pozitif yönde ilişkili olduğunu da ekledi.

Bloomberg’den Mike McGlone ise, Bitcoin ile ilgili yükseliş tahminleriyle tanınıyor. Eylül ayında analist, varlığın aktif adreslerine göre değerinin 15.000 dolar olması gerektiğini söylemişti. Bu kısa bir süre sonra gerçekleşti. Analist, son tweet’inde, 20 bin dolarlık bölgenin 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması için bir sonraki büyük engel olduğunu belirtti. Ayrıca, altının dijital bir versiyonu olan ancak daha da sınırlı arzı olan kripto para biriminin hala fiyat keşfinin ilk aşamalarında olduğunu ve muhtemelen 2021’de yükselmeye devam edeceğini söyledi.

McGlone, 20.000 dolar’ı gösteren aşağıdaki grafiğin “1 Trilyon Dolarlık Bir Sonraki Büyük Bitcoin Direnci” olduğunu gösterdi.

McGlone, yükseliş beklentisi içinde olan tek analist değil. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Amerikan finans devi Citibank’ın bir yöneticisi, kurumsal müşterilere Bitcoin’in gelecek yılın sonunda 318.000 dolar’a yükseleceğini söyleyen bir rapor yayınladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın