Bloomberg Analisti: Bitcoin 20 Bin Dolar’ı Aşabilirse, Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar’a Ulaşabilir

Bitcoin, 16.000 dolar’ın altına düştükten sonra hafta sonu küçük bir geri çekilme yaşadı. Sonrasında BTC toparlandı ve 16.000 dolar’ın üzerine çıktıktan sonra Pazartesi günü yükselişini sürdürdü. Art arda gelen rekorlar ve devam eden yükseliş trendi, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma potansiyelini yeniden gündeme getirdi. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise, önde gelen kripto paranın 20.000 dolarlık direnç engelini aşabilirse trilyon dolarlık bir piyasa değerine kolayca ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’den Yeni Zirve Mi Geliyor?

Moderna’nın COVID-19 aşısının %95 etkili olduğu raporlarının ardından, Bitcoin dün 16.791 dolar’a yükseldi. Bazı analistler, önceki boğa piyasalarında görüldüğü gibi tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce daha derin bir düzeltme bekliyordu. Buna rağmen Bitcoin yükselişini sürdürüyor.

Popüler analist Willy Woo, Bitcoin’e sermaye girişinin, yatırımcıların token başına ödediği ortalama fiyata göre bugüne kadarki en yüksek oranı yakaladığını söyledi. Bu nedenle, devam eden yükseliş ivmesini “organik” olarak değerlendirdi. Woo, fiyatların şu anda yatırımcıların piyasaya giren ve çıkan sermayesiyle pozitif yönde ilişkili olduğunu da ekledi.

Bloomberg’den Mike McGlone ise, Bitcoin ile ilgili yükseliş tahminleriyle tanınıyor. Eylül ayında analist, varlığın aktif adreslerine göre değerinin 15.000 dolar olması gerektiğini söylemişti. Bu kısa bir süre sonra gerçekleşti. Analist, son tweet’inde, 20 bin dolarlık bölgenin 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması için bir sonraki büyük engel olduğunu belirtti. Ayrıca, altının dijital bir versiyonu olan ancak daha da sınırlı arzı olan kripto para biriminin hala fiyat keşfinin ilk aşamalarında olduğunu ve muhtemelen 2021’de yükselmeye devam edeceğini söyledi.

McGlone, 20.000 dolar’ı gösteren aşağıdaki grafiğin “1 Trilyon Dolarlık Bir Sonraki Büyük Bitcoin Direnci” olduğunu gösterdi.

McGlone, yükseliş beklentisi içinde olan tek analist değil. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Amerikan finans devi Citibank’ın bir yöneticisi, kurumsal müşterilere Bitcoin’in gelecek yılın sonunda 318.000 dolar’a yükseleceğini söyleyen bir rapor yayınladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.