BlockFi Krizi Derinleşiyor: Milyonlarca Dolarlık Varlık Sattılar!

FTX borsasının çöküşüyle başlayan düşüş ivmesi daha karmaşık bir hale geliyor. FTX’in çöküşü birçok platformu etkilemeye devam ederken BlockFi bunların arasında en çok dikkat çekenlerden birisi. BlockFi, Bölüm 11 iflas başvurusunun ardından eski CEO Sam Bankman-Fried’a dava açtı.

İflas başvurusunda bulunan BlockFi, Emergent Fidelity Technologies firmasına karşı dava başlattı. Bu şirket Sam Bankman-Fried’ın holding şirketi olduğu da gelen bilgiler arasında. BlockFi’ın daha önce teminat olarak gösterilen Robinhood hisseleriyle bağlantılı olduğu bilgisi de geldi.

SBF, Mayıs ayında Robinhood’da yüzde 7,6’lık bir hisse toplamayı başardı. Emergent Fidelity Technologies aracılığıyla tam 648 milyon dolar satın aldı.

Açılan dava, BlockFi’ın 9 Kasım’daki anlaşmasının bir parçası olarak Emergent’ten ciro teminatı istediği bildirildi. Görünüşe göre Emergent, BlockFi ile karşılanmayan bir ödeme planını kabul etti.

BlockFi, SBF’den 575 milyon dolar değerinde Robinhood hissesini teslim etmesini talep ediyordu.

SBF’in BlockFi ile bir teminat anlaşması yaptıktan sonra Robinhood hisselerini satarak fon toplamaya çalıştığı da ortaya çıktı. Nitekim bu gelişmelerin tamamı FTX borsasının çöküşünden önce olduğunu hatırlatmak isteriz.

BlockFi İflas Öncesinde Neler Yaptı?

FTX borsasının çöküşünün etkilerinin ne kadar süreciği hala muamma. Buna karşın BlockFi firmasında yaşanan sorunlar beklendik bir sondu. Bu nedenle Bölüm 11 iflas başvurusu pek büyük bir etki yaratmadı. ancak kripto borç verennin dosyalama için 239 milyon dolarlık kripto para sattığı detayı korkuttu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu satışın amacı firmanın herhangi bir kredi almadan finanse edebilmek adına yaptığı belirtildi.

Buna ek olarak, firma 250 işçiyi işlerinin risk altında olduğu konusunda uyarmaya devam etti.

Topluluk FTX’in çöküşünden yeni yeni kurtulurken, BlockFi’nin son başvurusunun yatırımcılar arasında bir miktar endişeye neden olması bekleniyordu. Ancak bu türden bir korku henüz net bir şekilde görülmedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.