Blockchain Yatırım Anlaşmalarının Sayısında Düşüş!

0
261

Blockchain teknolojisi ile ilgili The Block tarafından ilginç bir araştırma ortaya koyuldu. The Block’un araştırma bulgularına göre, Mayıs 2020 döneminde blockchain ile ilgili 44 yatırım anlaşması gerçekleşti ve bu sayı geçen yıla kıyasla önemli bir düşüş olduğunü gözler önüne serdi.

Paylaşılan grafik incelendiğinde bildirilen anlaşmaların sayısı Temmuz 2019’da 121 sayısı ile zirve yaptı fakat rakamlar yılın başından bu yana daha istikrarlı bir şekilde düştü.

The Block’tan John Dantoni’ni konuyla ilgili, “yatırım anlaşmaları için genel eğilim son yedi ay içinde art arda düşüşlerle birlikte aşağı doğru hareket etti.” açıklamasını yaptı. Dantoni şunları da ekledi:

“Geçtiğimiz ay boyunca dolar cinsinden yatırımların artması (ancak anlaşmaların sayısı hala düşüyor), yatırımcıların çoklu riskli yatırımlara sermaye ayırmak yerine daha konsantre bahisler yaptığını gösteriyor olabilir.”

Son aylarda ki düşüş COVID-19 ile ilişkilendirilebilir. Bunun yanında insanlar artık bu teknolojiye daha temkinli yaklaşıyor olabilir fakat diğer taraftan 7 ay öncesine kadar yapılan yatırımların miktarı da azımsanmamalı. Yatırım sayıları önümüzdeki aylarda nasıl bir grafik çizecek merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın