Aralık 9, 2019

Blockchain ve Dijital Paralar Uzayda!

Blockchain teknolojisi dünyayı değiştirmeye devam ediyor. Blockchain teknolojisi bu sefer uzaya çıktı. Kullanıcıların uzayda çeşitli uygulamalar oluşturup ve bu uygulamaları kullanmasını sağlayacak olan, blockchain tabanlı uydu ağı SpaceChain, blockchain cüzdanını, Falcon 9 roketiyle uzaya gönderdi.

Bu girişim ile beraber, uluslararası uzay istasyonunda ilk kez blockchain bulunacak. Bu gelişme, uzay ekosistemiyle beraber dijital para ve blockchain ekosisteminin gelecekte daha da gelişeceğinin habercisi konumunda.

Dijital paraların sorunlarından bir tanesi de güvenlik konusu. Aslında fiziki paralara göre çok daha güvenli olan dijital paralar, genelde borsalarda bi takım hack vakalarına maruz kalarak çalınabiliyor. Fakat dijital paraların bir artısı, güvenliğinin büyük ölçüde geliştirilmeye açık olması.

SpaceChain’in uydu tabanlı çok imzalı cüzdanı sayesinde, dijital paralar yüksek ölçüde güvenlik altında olacak. Bu cüzdanlarda bir işlemin gerçekleşmesi için, üç özel anahtardan en az ikisi talep ediliyor, bu talebe karşılık veren kullanıcı işlemine devam edebiliyor. Bu sayede kullanıcıların güvenliği artıyor. Üç imzadan herhangi birinde sorun çıkması halinde, diğer iki imza kullanılabilecek.

SpaceChain ekibi ayrıca uzay ekonomisine güç kazandırmak için, blockchain tabanlı tokenler kullanacak. Kullanıcılar SpaceChain ağında veri depolamak ve çeşitli uygulamalarda kullanmak için dijital paraları kullanacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.