Aralık 29, 2019

Blockchain Teknolojisiyle Turizm Sektörünün Dönüşümü

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Blockchain’in, bir sektörü tamamen değiştirebilecek güce sahip olduğu bir gerçek. Blockchain’in finans dünyasında ne gibi etkileri olduğu zaten biliniyor ama bu teknolojinin diğer endüstrileri nasıl etkilediğini çok detaylı incelemiyoruz. 2020, teknolojide tam bir devrim görmemize izin verebilir, daha fazla insan Blockchain’in avantajlarının ve gücünün farkına varabilir.

Merkezi Almanya’da bulunan ve Avrupa’nın en büyük turizm şirketlerinden biri olan TUI Group, 2018 yılında, kendi işinde yeni bir devrime yol açtı. Bu, Blockchain teknolojisinin de dahil olduğu bir devrimdi.

TUI tarafından piyasaya sürülen projeye BedSwap adı verildi ve otel envanterlerini kaydetmek, canlı tutmak, şirket ve ortaklarının otel odalarının kullanılabilirliğini daha etkili bir şekilde yönetmesini sağlamak için blockchain teknolojisi kullanılmaya başlandı.

Görünen o ki TUI, teknolojik olarak daha ileri bir gelecekte kendi rollerini güçlendirecek. Tabi bu sırada TUI’nın rakipleri de bu yarışa girmek isteyecek. Rakipler de aynı şeyi yapmak istediklerin de Blockchain’in büyümesine ve başka bir endüstriyi değiştirmeye devam etmesine yardımcı olacaklar.

Bu değişimi yakından takip etmek ilginç olacak. 2020 yılı Blockchain endüstrisi için heyecan verici bir yıl olacak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?