Blockchain Teknolojisinin Öne Çıktığı Sektörler!

0
397

Blockchain teknolojisi, finans sektöründe değişim yarattı. Fakat bu değişim sadece finans sektörü ile kısıtlı kalmadı. Blockchain teknolojisinin sunduğu hizmetler, hemen hemen her sektörün yakın takibine girerek, teknolojinin yayılmasına katkıda bulundu.

Sizler için 2020 yılında en çok blockchain kullanacak üç sektörü incelik. Blockchain teknolojisinin ana sektörü olan finansı, dışarda tutarak oluşturduğumuz liste şöyle:

Otomotiv

Otomotiv sektörü, yeni nesil elektrikli araçlar ile bir dönüşüm gerçekleştiriyor. Giderek akıllı hale gelen otomobil sektörü, bir çok sorunu blockchain ile çözmeye çalışacak. IBM’in hazırladığı rapora göre, 2021 yılında otomotiv sektörünün %62’si blockchain teknolojisi kullanacak. Blockchain teknolojisi özellikle araçların tedarik sisteminin daha saydam bir hale gelmesi ve akıllı otomobillerin güvenliği için kullanılacak.

Seçimler

Blockchain teknolojisi, demokrasinin de daha güvenli ve daha saydam bir hale gelmesi için elini taşın altına koyacak. ABD’nin bazı eyaletlerinde pilot denemeleri yapılan, blockchain temelli seçimlerin sonuçları oldukça iyi. Blockchain sayesinde, evinizden çıkmadan oy verebilecek ve oyunuzun güvenliğini takip edebileceksiniz. Bu sayede daha güvenli ve saydam bir seçim süreci geçirilecek. Bu da demokrasiye olan inancın artmasını sağlayacak. ABD’nin batı Virginia eyaleti, 2020 yılında blockchain teknolojisini kullanarak, yeni çağa uygun bir seçim yapmayı planlıyor.

Sağlık Sektörü

Blockchain teknolojisinin değiştirilemez yapısı sağlık hizmetleri için oldukça kritik bir önem taşıyor. Tıbbi kayıt yönetiminin geliştirilmesi, klinik araştırmaların hızlandırılması ve sigorta hasar talep süreçlerinin iyileştirilmesi bu teknoloji sayesinde mümkün görülüyor. Ama daha da önemlisi, blockchain hasta merkezli birlikte çalışabilirliği mümkün kılabilir ve hastalara hangi kurumların tıbbi verilerine erişebileceğini kontrol etme özgürlüğü verir. 2020 yılı bu sektörde blockchain teknolojisinin önemli oranda benimsediğini göreceğimiz bir yıl olacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın