Ocak 11, 2020

Blockchain Teknolojisinin Öne Çıktığı Sektörler!

Blockchain teknolojisi, finans sektöründe değişim yarattı. Fakat bu değişim sadece finans sektörü ile kısıtlı kalmadı. Blockchain teknolojisinin sunduğu hizmetler, hemen hemen her sektörün yakın takibine girerek, teknolojinin yayılmasına katkıda bulundu.

Sizler için 2020 yılında en çok blockchain kullanacak üç sektörü incelik. Blockchain teknolojisinin ana sektörü olan finansı, dışarda tutarak oluşturduğumuz liste şöyle:

Otomotiv

Otomotiv sektörü, yeni nesil elektrikli araçlar ile bir dönüşüm gerçekleştiriyor. Giderek akıllı hale gelen otomobil sektörü, bir çok sorunu blockchain ile çözmeye çalışacak. IBM’in hazırladığı rapora göre, 2021 yılında otomotiv sektörünün %62’si blockchain teknolojisi kullanacak. Blockchain teknolojisi özellikle araçların tedarik sisteminin daha saydam bir hale gelmesi ve akıllı otomobillerin güvenliği için kullanılacak.

Seçimler

Blockchain teknolojisi, demokrasinin de daha güvenli ve daha saydam bir hale gelmesi için elini taşın altına koyacak. ABD’nin bazı eyaletlerinde pilot denemeleri yapılan, blockchain temelli seçimlerin sonuçları oldukça iyi. Blockchain sayesinde, evinizden çıkmadan oy verebilecek ve oyunuzun güvenliğini takip edebileceksiniz. Bu sayede daha güvenli ve saydam bir seçim süreci geçirilecek. Bu da demokrasiye olan inancın artmasını sağlayacak. ABD’nin batı Virginia eyaleti, 2020 yılında blockchain teknolojisini kullanarak, yeni çağa uygun bir seçim yapmayı planlıyor.

Sağlık Sektörü

Blockchain teknolojisinin değiştirilemez yapısı sağlık hizmetleri için oldukça kritik bir önem taşıyor. Tıbbi kayıt yönetiminin geliştirilmesi, klinik araştırmaların hızlandırılması ve sigorta hasar talep süreçlerinin iyileştirilmesi bu teknoloji sayesinde mümkün görülüyor. Ama daha da önemlisi, blockchain hasta merkezli birlikte çalışabilirliği mümkün kılabilir ve hastalara hangi kurumların tıbbi verilerine erişebileceğini kontrol etme özgürlüğü verir. 2020 yılı bu sektörde blockchain teknolojisinin önemli oranda benimsediğini göreceğimiz bir yıl olacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.