Kasım 21, 2019

Blockchain Teknolojisinde En Çok Kullanılan Uygulamalar!

Blockchain teknolojisi hayatımızı değiştirmeye başladı. Dünyanın orta vadede yönünü değiştirecek ve hemen hemen her sektörde adından söz ettirecek olan bu teknoloji, bir çok sektör için, büyük avantajlar sunuyor. Deloitte’in konuyla alakalı kapsamlı bir araştırması bulunuyor. Bu araştırmanın ise dikkat çeken bazı sonuçları var. Bu rapora göre dünyanın farklı yerindeki 1.300’den fazla yöneticinin %53’ü, blockchain teknolojisini gelecek yıl birinci önceliği olarak görüyor.

Blockchain teknolojisi, bir çok farklı sektör için, farklı avantajlar sunuyor. Bu avantajlardan en çok kullanılan iki tanesini sizler için hazırladık. Eger sizin de bir şirketiniz varsa veya ilerde bununla alakalı bir hayaliniz varsa, gelin bu haberi okuyun.

Güvenli Kayıtlar

Blockchain teknolojisinin şüphesiz en büyük nimeti, güvenli kayıt sunması. ABD’de yapılan bir araştırma da, tıbbi hatalar ABD’de ki ölüm nedenleri sıralamasında üçüncü sırada geliyor. Hastaların kayıtlarında oluşan hatalar, sağlık kurumları arasındaki iletişim bozukluğu ve hastaların sağlık geçmişlerinin üçüncü şahıslara karşı açık olması, bu ölümlerin ve yaşanan aksaklıkların en büyük nedeni. Blockchain teknolojisi sunduğu değiştirilmez kayıt sistemi, ve güvenli girişler ile bu sorunları ortadan tamamen kaldırıyor. Siz de şirketinizde blockchain teknolojisi kullanarak, güvenli, erişilebilir bir kayıt sistemine sahip olabilirsiniz.

Tedarik Zinciri İzleme

Piyasalarda ki rekabetin belkide en acımasız olduğu zamanları yaşıyoruz. Eğer bir şirket piyasada kalmaya yada büyümeye devam etmek istiyorsa müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmalı. Bu da müşteri memnuniyetini gün geçtikçe arttıran bir sebeb. Müşteriler artık bir ürünü alırken, sadece onun içeriğine bakmıyor, aynı zamanda tedarik zincirini görmek istiyor ve kullandığını ürünün nerelerde, hangi aşamalardan geçtiğini bilmek istiyor. Bu özellikle bebek mamaları gibi hassas ürünlerde, müşterilerin en çok dikkat ettiği konulardan biri oluyor. Blockchain teknolojisi de sunduğu saydam tedarik zinciri izleme yöntemi ile şirketlerin baş tacı olmuş durumda. Bunu yakın zamanda Nestlé,  bebek maması ürünlerinde, müşterilerin tedarik zincirini izleyebileceği bir blockchain sistemi ile hayata geçirmişti. Siz de şirketinizde, hem kendinizin saydam bir şekilde tedarik zincirini izlemeniz hemde müşterilerinize bu avantajı sunmak için, blockchain teknolojisinden yararlanbilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?