Ocak 10, 2020

Blockchain Teknolojisi, İkinci El Telefon Sektörünü Değiştirecek!

Blockchain teknolojisi yaşam doğrusuna ilk olarak finans sektöründe başladı. Daha sonra blockchain teknolojisinin sunduğu avantajlar sayesinde hemen hemen bir çok sektör, bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Bugünkü haberimiz, blockchain teknolojisi ile cep telefonu sektörü arasında…

2017 yılında cep telefonu distribütörü PCS Wireless’ın bir yan kuruluşu olarak kurulan IGWT Block, blokzincirini bugün olduğu gibi pazarın başına bela olan güven sorunlarını çözmek için kullanacak. Proje tam olarak, alıcı ile satıcı arasındaki güveni arttırmaya yönelik hizmet verecek.

Amazon gibi bir çok e-ticaret sitesinin vitrindeki ürünlerin, belirtilen özelikleri tam olarak karşılayıp karşılamadığı alıcılar için bir soru işareti. Amazon gibi e-ticaret siteleri ürünlerin belirtilen özellikleri taşıyıp taşımadığını manuel olarak kontrol ediyor. Bu da bir çok hatayı ve zaman kaybını beraberinde getiriyor. IGWT Block, aracıyı sistemden kaldırarak sadece alıcı ve satıcı arasında bir akıllı sözleşme ile bu sorunları ortadan kaldırmayı planlıyor.

IGWT Block’un teşhis aracı şu şekilde çalışacak: Herhangi bir e-ticaret sitesinden alınan cep telefonu, IGWT Block’un teşhis aracına yüklenecek. Eğer satışa konu olan cep telefonu, belirtilen özellikleri taşıyorsa satış gerçekleşecek. Eğer özellikleri taşımıyorsa, bu sürece kadar akıllı bir sözleşmede saklanan para, tekrar alıcıya iade edilecek. Daha önce aracı firmanın manuel olarak yaptığı bu işi, uygulama daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde kendiliğinden yapabilecek.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?