Blockchain Teknolojisi, İkinci El Telefon Sektörünü Değiştirecek!

0
465

Blockchain teknolojisi yaşam doğrusuna ilk olarak finans sektöründe başladı. Daha sonra blockchain teknolojisinin sunduğu avantajlar sayesinde hemen hemen bir çok sektör, bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Bugünkü haberimiz, blockchain teknolojisi ile cep telefonu sektörü arasında…

2017 yılında cep telefonu distribütörü PCS Wireless’ın bir yan kuruluşu olarak kurulan IGWT Block, blokzincirini bugün olduğu gibi pazarın başına bela olan güven sorunlarını çözmek için kullanacak. Proje tam olarak, alıcı ile satıcı arasındaki güveni arttırmaya yönelik hizmet verecek.

Amazon gibi bir çok e-ticaret sitesinin vitrindeki ürünlerin, belirtilen özelikleri tam olarak karşılayıp karşılamadığı alıcılar için bir soru işareti. Amazon gibi e-ticaret siteleri ürünlerin belirtilen özellikleri taşıyıp taşımadığını manuel olarak kontrol ediyor. Bu da bir çok hatayı ve zaman kaybını beraberinde getiriyor. IGWT Block, aracıyı sistemden kaldırarak sadece alıcı ve satıcı arasında bir akıllı sözleşme ile bu sorunları ortadan kaldırmayı planlıyor.

IGWT Block’un teşhis aracı şu şekilde çalışacak: Herhangi bir e-ticaret sitesinden alınan cep telefonu, IGWT Block’un teşhis aracına yüklenecek. Eğer satışa konu olan cep telefonu, belirtilen özellikleri taşıyorsa satış gerçekleşecek. Eğer özellikleri taşımıyorsa, bu sürece kadar akıllı bir sözleşmede saklanan para, tekrar alıcıya iade edilecek. Daha önce aracı firmanın manuel olarak yaptığı bu işi, uygulama daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde kendiliğinden yapabilecek.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın