Blockchain Tabanlı Oyunlar Hız Kazanıyor

0
328

Bir oyun şirketi olan Zynga, Gala Ağı olarak bilinen Blockchain tabanlı bir altyapı inşa ediyor. Geliştiricilerin yeni oyunlar tasarlamasına ve oyuncuların oyun içi içeriklerine sahip olmalarına olanak tanıyacak.

Zynga bir dizi sosyal medya oyunu başarısı yarattı, en ünlüsü Facebook’ta küresel popülerliğe ulaşan FarmVille.

Zynga’nın kurucu ortağı Eric Schiermeyer, Gala Ağının hem Blockchain’in değişmezliğini hem de kripto para birimlerinin faydasını kullanacağını umuyor.

Schiermeyer proje için şunları söyledi:

“İnsanlar için devrimci bir deneyim olacak.
Gördüğüm diğer deneyimlerden farklı olarak, burada para harcadığınızda, aslında tutabileceğiniz bir şey elde edersiniz ve hatta başkalarına vermekte mümkün. Bunu şu anda geleneksel ücretsiz oynanabilen oyunlarda yapamazsınız.”

Townstar, oyuncuların satın aldıkları veya ürettikleri ürünlere gerçekten sahip olmalarına izin verir. Eşler arası pazar aracılığıyla güvenli satın alma, satış ve ticaret yapmalarını kolaylaştırır.

“Tıpkı ağ oyunları ve sosyal medya oyunlar gibi, Blockchain oyunlarının oyundaki bir sonraki evrim olduğuna inanıyorum. Çok yakında, oyuncuların zaman ve paralarının sahipliğini korumasına izin veren iyi alternatifleri olacak. Kimse zaman ve para kaybı olan geleneksel bir oyun oynamak istemeyecek.”

Bununla birlikte, Schiermeyer sadece Blockchain oyunlarının popülaritesini artırmak istemiyor. Bunun yanı sıra, kendi değerlerine dayanan oyunlar geliştirmeyi de planlıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın