Mart 12, 2020

Blockchain Tabanlı Oyunlar Hız Kazanıyor

Bir oyun şirketi olan Zynga, Gala Ağı olarak bilinen Blockchain tabanlı bir altyapı inşa ediyor. Geliştiricilerin yeni oyunlar tasarlamasına ve oyuncuların oyun içi içeriklerine sahip olmalarına olanak tanıyacak.

Zynga bir dizi sosyal medya oyunu başarısı yarattı, en ünlüsü Facebook’ta küresel popülerliğe ulaşan FarmVille.

Zynga’nın kurucu ortağı Eric Schiermeyer, Gala Ağının hem Blockchain’in değişmezliğini hem de kripto para birimlerinin faydasını kullanacağını umuyor.

Schiermeyer proje için şunları söyledi:

“İnsanlar için devrimci bir deneyim olacak.
Gördüğüm diğer deneyimlerden farklı olarak, burada para harcadığınızda, aslında tutabileceğiniz bir şey elde edersiniz ve hatta başkalarına vermekte mümkün. Bunu şu anda geleneksel ücretsiz oynanabilen oyunlarda yapamazsınız.”

Townstar, oyuncuların satın aldıkları veya ürettikleri ürünlere gerçekten sahip olmalarına izin verir. Eşler arası pazar aracılığıyla güvenli satın alma, satış ve ticaret yapmalarını kolaylaştırır.

“Tıpkı ağ oyunları ve sosyal medya oyunlar gibi, Blockchain oyunlarının oyundaki bir sonraki evrim olduğuna inanıyorum. Çok yakında, oyuncuların zaman ve paralarının sahipliğini korumasına izin veren iyi alternatifleri olacak. Kimse zaman ve para kaybı olan geleneksel bir oyun oynamak istemeyecek.”

Bununla birlikte, Schiermeyer sadece Blockchain oyunlarının popülaritesini artırmak istemiyor. Bunun yanı sıra, kendi değerlerine dayanan oyunlar geliştirmeyi de planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?