Blockchain Tabanlı Oyun Dünyasında Yeni Ortaklık

Bir blockchain platform sağlayıcısı ve Ripple’in ortağı olan Forte, blockchain tabanlı oyunlar oluşturmak için beş oyun geliştiricisiyle anlaşmaya vardığını açıkladı. Forte’un yeni ortakları Hi-Rez Studio, Magmic, Netmarble, nWay ve DECA Games.

Beş şirket oldukça iyi kurulmuş. Örneğin, Hi-Rez Studios, Smite, Netmarble’ın Marble Future Fight’ı yarattığı Smite’ın yapımcısı, nWay Power Rangers: Battle for the Grid ile tanınırken, Magmic Simple Spades gibi kart oyunlarının arkasında.

Daha önce Forte, Other Ocean, Disruptor Beam ve Kongregate gibi diğer oyun geliştiricileriyle güçlerini birleştirdi.

Geçen yıl, Forte ve Ripple, blockchain’e dayalı oyunlar oluşturan geliştiricilere yatırım yapmak için 100 milyon Dolar’lık bir fon başlattı.

Son ortaklık, beş geliştiricinin çeşitli oyunlar için Forte’nin blockchain platformunu benimsediğini görecek. Teknoloji, sanal ürünler veya oyun karakterleri gibi ödüllerin ve dijital öğelerin kimliğini doğrulamak için kullanılabilir.

Forte’nin Pazarlama Başkan Yardımcısı Kaiser Hwang, Forbes’a oyunun dağıtılmış defter teknolojisi için ideal bir kullanım örneği olduğunu söyledi.

Bugün oyunlar zaten hem topluluğa hem de ekonomiye katılan milyonlarca oyuncuyu içeriyor. Blockchain teknolojisi, geliştiricilerin oyunculara oyun içi varlıklara sahip olma, birbirleriyle ticaret yapma ve hatta birbirleriyle oynayarak gelir elde etmeleri için bir yol sunmasını sağlar. Teknoloji, bugün daha adil ve sürdürülebilir iş modellerinin kilidini açarak oyun endüstrisinde bulunan birçok ekonomik konuyu ele almanın yollarını sunuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.