Mart 10, 2020

Blockchain Tabanlı Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave, 4 Milyon Günlük Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Kripto parayla çalışan web tarayıcısı Brave, 4 milyon günlük kullanıcı sayısını aştı.

Brave, Mozilla CEO’su olan CEO’su Brendan Eich tarafından ortak kuruldu. Son tweet’te Eich, Brave’in ayda 12.2 milyon kullanıcısı olduğunu söylüyor. Ayrıca, tarayıcı şu anda 447.000 olan yayıncı sayısında da bir artış görmüştür.

Brave Yayıncılarının Sayısı Hızla Artıyor

Brave yayıncıların %50’den fazlası YouTube’da çalışıyor. Sayıları bir yıl önce 40.390’dan 268.600’e yükseldi. Bunların 52.150’si Twitter’da, 45.400’ü kendi web sitelerinde faaliyet gösteriyor ve bu son numaraların sayısı Mart 2019’da 14.100’den 45.400’e %220 arttı.

Twitch yayıncıları da bir yıl içinde %760, 3.800’den 33.000’e yükselirken, Reddit 12 aydan az bir sürede 30.700’e ulaştı. Github ve Vimeo sırasıyla 10.550 ve 6.660 Brave yayıncısına ev sahipliği yaparken, Soundcloud’da hiçbir özellik bulunmuyor.

254.327 BAT adresine sahip olarak, bu yayıncıların çoğunun birden fazla hesabı olduğu görülüyor. Şu anda Brave kampanyaların aktif olduğu 68 ülke var.

Brave Ocak 2016’da halka açıklandı. Yerleşik izleyici ve reklam engelleme özellikli ücretsiz bir tarayıcıdır. Bu reklam engelleyiciye rağmen, Brave kullanıcıları reklamları görüntülemek için BAT’larla ödüllendiren reklam kampanyalarını izlemeyi seçebilirler. Aynı zamanda, Brave yayıncılar BAT’ta bağışlar ve düzenli katkılar alabilirler.

Şubat ayında Brave, İngiltere’nin tüketici koruma bürosuna, büronun Google’ın vatandaşlar hakkında toplu veri toplamasını engelleme konusundaki düzenlemeleri aşmakla suçladığı bir başvuruda bulundu. Brave’nin baş politika ve sektör ilişkileri sorumlusu Johnny Ryan, Google’dan gelen gerçek zamanlı reklam teklifinin küresel ölçekte verilerden ödün verdiğini söyledi.

25 Şubat’ta Wayback Machine, tarayıcı kullanıcılarının ziyaret ettikleri web sayfalarının arşivlenmiş sürümlerine erişebilmeleri için Cesurca entegre edildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.