Blockchain Tabanlı Gazetecilik Civil Tanıtıldı

0

Blockchain tabanlı gazetecilik ağı Civil, 1 Mart’ta yayınlanan resmi bir blog yazısı ile lansman tanıtımını yaptı.

Civil gazeteciliği büyütmek için alternatif bir model geliştirmeyi amaçlayan bağımsız gazetecilik için yeni bir platformdur. Projenin ana temelinde, finansal sürdürebilirliği sağlama ve gazeteciliğe olan güveni yükseltme eğiliminde bulunan, miktarı 100 milyonla sınırlı olacak şekilde, kemdi CVL belirteci var.

6 Mart’tan itibaren kullanıcılar, Civil  ekosistem içindeki oy kullanma gücünü temsil edecek CVL dahil olmak üzere kullanıcılar Civil üyeliği satın alabilecekler. “Civil Medya Şirketi tarafından 34 milyon Civil jeton 6 Mart’ta CVL başına 0,20 $ olarak fiyatlandırılacak. Satılan her bir jeton, şefaf, sabit ve doğrusal bir eğim ile 0,94 dolara kadar hafif bir fiyat artışını tetikleyebilir” açıklandı.

Şirketin, net gelirinin %100’ünü, küresel olarak etik gazeteciliği destekleyen bağımsız kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarına yönlendireceği bildiriliyor. Bunun dışında ise üyeler, Civil Vakfın mali katkısına eşdeğerin de CVL ile ödüllendirilecekler.

Lansman dahilinde Civil, iki imkan tanıyacak bunlar;  Civil kayt ve Civil Yayınevi olucak. Civil Kayıt, herhangi bir haber odasının, kendi kendine yöneten bir topluluğa sahip bir Civil haber odası olması için başvurmasını sağlayan bir uygulama. Civil Yayınevi, Civil haber odalarının yayınları hakkındaki bilgileri doğrulamak için blockchain tabanlı destek sağlar. Platforma katılmak için yaklaşık 100 haber kanalının başvurduğu bildirildi.

CVL token en az 8 milyon dolarlık asgari yatırımı hedeflediğini bildirdi. Bu token satışı kötüye kullanım değil yani “belirteç satışı” olmadığını vurguladılar.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın