Kasım 23, 2019

Blockchain Kahve Sektörünü Düzenlemeye Devam Ediyor!

Blockchain teknolojisi, bir sektörü tamamen düzenlemek için kullanılan bir teknoloji olmaya devam ediyor. Daha önce çeşitli sektörlerde verdiğimiz haberi bu defa kahve sektörü için vereceğiz.

Hindistan Kahve Kurulu geçtiğimiz yılda blockchain teknolojisini kullanarak bir sistem geliştirdi. Bu sistemde kahvenin, üreticiden son tüketiciye kadar olan bütün paydaşları buluşabiliyor. Bu sayede kahvenin tarladan, tüketiciye kadar olan yolculuğu saydam bir şekilde izlenebiliyor.

Hindistan’ın Kahve Kurulu’nun kurduğu, blockchain tabanlı kahve pazarına olan ilgi de gün geçtikçe artıyor. İlk kurulduğu dönemde 23 adet üyesi bulunan pazarın, şu anda 30 binden fazla kişiye ev sahipliği yaptığı gelen bilgiler arasında. Hindistan Kahve Kurulu, aynı zamanda ülkede, üretim alanında blockchain teknolojisi tabanlı bir platforma sahip tek devlet kurumu.

Küresel kahve fiyatlarının son bir kaç yıldır dibi görmesi sebebiyle, platformun önemi daha da arttı. Platform sayesinde saydam bir şekilde üretimi ve dağıtımı izleyebilen kurul, üreticiyi zarara sürükleyen aracıları da ortadan kaldırabiliyor. Aynı zamanda ise ülkedeki kahve üretiminin verimliliğini arttırabiliyor.

Ethereum tabanlı olan bu kahve pazarı, anlaşmalar için de akıllı sözleşmeler kullanıyor.

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?