Nisan 11, 2020

Blockchain Analiz Firması Chainalysis, Ortaklık Programı ile Ağını Genişletiyor

Önde gelen blok zinciri analiz şirketlerinden Chainalysis, merkezi olmayan alandaki erişimini genişletmek için yeni ortaklar arıyor. Firma, operasyonel tabanını genişletmek ve istihbarat yeteneklerini geliştirmek için büyük bir ortaklık programı başlattı.

Chainalysis, devlet kurumları ve özel firmalar tarafından kullanılan çeşitli araştırma ve izleme araçlarıyla kendisine bir isim koymuştur. Chainalysis araçları büyük ölçüde fonların hareketini ve işlemin yasadışı faaliyetler için yapılıp yapılmadığını izlemek için kullanılır.

Yakın geçmişte Chainalysis, büyük kripto borsaları ile ortaklık kurdu ve özellikle büyük ülkeler daha sıkı bir düzenleyici tutum aldıktan sonra blockchain firmaları ile ortaklık kurdu. Firma ayrıca, önemli kripto borsalarından çalınan fonların hareketi veya dolandırıcılıkla ilişkili cüzdanlardan fonların hareketi gibi birçok önemli araştırma parçası yayınladı.

Chainalysis’in baş gelir sorumlusu Jason Bonds, yeni programın farklı firma ve kurumlarla çeşitli kategorilerdeki işbirliğine yönelik olduğunu açıkladı. Ana odak alanları, araştırma araçlarının kolayca entegre edilebileceği uyumluluk firmaları ile işbirliğini içerecektir. Bu firmalar Chainalysis araçlarının kullanımını genişleten tabanı kapsayacaklar.

İkinci büyük odak noktası, Chainalysis’in aktif olduğu çeşitli pazarları ve erişimi genişletmek için daha yeni alanları içeren dağıtım ortakları olacaktır. Bond ayrıca ABD’deki federal ve devlet kurumlarıyla çalışan bir BT servis sağlayıcısı Carahsoft ve şu anda Asya Pasifik bölgesinde aktif olan Singapur merkezli bir siber güvenlik şirketi olan M.Tech şeklinde iki önemli distribütör tespit etti.

Chainalysis için üçüncü anahtar faktör, kendi istihbarat yeteneklerini genişletmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek için verilerini iyileştirmek olacaktır. Bunu yapmak için, merkezi olmayan alandaki en büyük sıkıntı olan fidye yazılımı alanındaki veri sağlayıcılarıyla işbirliği yapmak istiyorlar.

Chainalysis, ortaklık programının her ayrıntısını ortaya çıkarmayı vaat ediyor ve programının her yönünün şeffaf olmasını sağlamak için halka açık olacak bir ortak dizini oluşturmayı planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.