Ekim 16, 2023

Blackrock’ın Bitcoin Spot ETF’sinin Onayladığı İddiası Ortalığı Karıştırdı!

Sosyal medyada kısa sürede yayılan haberlere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu beklenen spot Bitcoin ETF’sini kabul ettiği iddia edilmişti. Söz konusu haber BTC fiyatını 30.000 doların üzerine yükseltirken, haberin teyit edilmemesi sonrası fiyat kısa sürede düşüşe geçmişti. Ancak gelen son açıklamalara göre henüz resmi bir onay yok! İşte bilinen tüm detaylar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC birkaç vadeli işlem tabanlı BTC ETF’sini onaylamış olsa da,  spot Bitcoin ETF başvuruları için aynı iyimserliği göstermedi.

Ancak Blackrock gibi bir dev şirketin spot ETF başvurusu topluluk tarafından olumlu karşılanmış ve onaylanacağına dair umutları yeniden yeşirtmişti. Bununla birlikte SEC, BlackRock’ın başvurusu ve varlık yönetimi devini hızla takip eden diğer birkaç başvuru hakkındaki nihai kararını erteleyerek beklenmedik bir cevap vermişti.

Bugün yayılan haberlere göre söz konusu Bitcoin spot ETF’sinin onaylandığı iddia edilmişti ancak söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadı ortaya çıktı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?