BlackRock CIO’sundan Bitcoin Desteği: Kalıcı Olduğunu Düşünüyorum

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firmasının baş yatırım sorumlusu, Bitcoin hakkında konuştu ve önde gelen kripto parayı kalıcı gücü olan bir varlık olarak değerlendirdi. Detaylar haberimizde.

BlackRock Financial Management CIO’su Rick Rieder, CNBC’ye verdiği yakın tarihli bir röportajda Bitcoin konusundaki duruşunu açıkladı. Rieder, volatilite gibi konuları Bitcoin için “bazı zorluklar” olarak adlandırdı, ancak BTC’nin sonunda bunların üstesinden geleceğini düşündüğünü ekledi:

“Bitcoin ilginç bir varlık. Henüz olgunlaşmamış… Bazı engeller, volatilite vb. Bitcoin’i ilginç bir varlık haline getiriyor… Bitcoin’in kalıcı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım alanının bir parçası olmaya devam edecek, fakat yasal dinamikler ve kriptoyla ilişkili itibari para endişeleri, aşması gereken gerçek sorunlar. Zaman içinde bu sorunları da aşacak.” 

Rieder, 8.7 trilyon dolar’lık varlık yöneticisi BlackRock’tan Bitcoin’i destekleyen ilk yönetici değil. Blackrock CEO’su Larry Fink geçen ay, kripto paranın “büyük bir varlık sınıfı” haline gelebileceğini söyledi ve bu alandan “kara para aklama endeksi” olarak bahsettiği yıllar önceki duruşunu değiştirdiğini açıkladı.

Kurumsal firma yöneticilerinin açıkça Bitcoin’i desteklemeleri sevindirici bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Özellikle Larry Fink gibi olumsuz görüşünü değiştiren yüksek profilli isimler, piyasanın olgunlaştığının bir göstergesi. Bu isimlerin sayısı zamanla daha da artacak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.