Kasım 21, 2020

BlackRock CIO’su: Bitcoin Uzun Vadede Altının Yerini Alacak


CNBC, birçok milyarderin ve fon yöneticisinin Bitcoin’e olan desteklerini açıklamayı seçtiği bir platform haline gelmiş gibi görünüyor. Daha önce, Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi efsanevi yatırımcılar Bitcoin’i desteklediklerini ilk kez CNBC’de dile getirdi. Bu yatırımcılar Bitcoin’i altının gelişmiş bir versiyonu olarak görüyorlar. BlackRock yatırım firmasının CIO’su Rick Rieder bunu biraz daha da ileriye taşıdı ve Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Squawk Box” programına verdiği röportajda Rieder, Bitcoin’in altından çok daha iyi olduğunu söyledi. Bu nedenle, kripto para biriminin uzun vadede değerli metalin yerini alacağını düşünüyor. BlackRock CIO’su şunları ekledi:

“Bence Bitcoin kalıcı olmak için burada. Bitcoin boğası mıyım? Kurumsal portföylerimde veya iş portföylerimde çok fazla yapmıyorum.”

Ancak bu hızla değişebilir. MicroStrategy ve Square gibi S&P 500’de listelenen şirketler, dolar enflasyonuna karşı korunmak için halihazırda Bitcoin’i rezerv varlıkları olarak seçmiş durumdalar. Uzmanlar ABD Federal Rezerv politikalarının neden olabileceği dolar’da 4 yıla kadar sürebilecek olası bir düşüş öngörüyor.

BlackRock’un CIO’su, Bitcoin’in özelliklerinin onu yeni nesiller için özellikle çekici bir yatırım haline getirdiğini belirtti. Bu anlamda, taşınabilirlik, şeffaflık, sınırlı arz, Bitcoin’e değerli metale göre avantaj sağlayan özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Rieder, yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi:

“Dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum, büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Evet, çünkü etrafta bir altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel.”

Rick Rieder, Bitcoin ile ilgili olumlu düşüncelerini getiren son kişi oldu. Fakat Bitcoin destekçi listesi Rick Rieder ile sonlanmayacak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?