BlackRock CIO’su: Bitcoin Uzun Vadede Altının Yerini Alacak

0
200

CNBC, birçok milyarderin ve fon yöneticisinin Bitcoin’e olan desteklerini açıklamayı seçtiği bir platform haline gelmiş gibi görünüyor. Daha önce, Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi efsanevi yatırımcılar Bitcoin’i desteklediklerini ilk kez CNBC’de dile getirdi. Bu yatırımcılar Bitcoin’i altının gelişmiş bir versiyonu olarak görüyorlar. BlackRock yatırım firmasının CIO’su Rick Rieder bunu biraz daha da ileriye taşıdı ve Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Squawk Box” programına verdiği röportajda Rieder, Bitcoin’in altından çok daha iyi olduğunu söyledi. Bu nedenle, kripto para biriminin uzun vadede değerli metalin yerini alacağını düşünüyor. BlackRock CIO’su şunları ekledi:

“Bence Bitcoin kalıcı olmak için burada. Bitcoin boğası mıyım? Kurumsal portföylerimde veya iş portföylerimde çok fazla yapmıyorum.”

Ancak bu hızla değişebilir. MicroStrategy ve Square gibi S&P 500’de listelenen şirketler, dolar enflasyonuna karşı korunmak için halihazırda Bitcoin’i rezerv varlıkları olarak seçmiş durumdalar. Uzmanlar ABD Federal Rezerv politikalarının neden olabileceği dolar’da 4 yıla kadar sürebilecek olası bir düşüş öngörüyor.

BlackRock’un CIO’su, Bitcoin’in özelliklerinin onu yeni nesiller için özellikle çekici bir yatırım haline getirdiğini belirtti. Bu anlamda, taşınabilirlik, şeffaflık, sınırlı arz, Bitcoin’e değerli metale göre avantaj sağlayan özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Rieder, yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi:

“Dayanıklı bir mekanizma olduğunu düşünüyor muyum, büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Evet, çünkü etrafta bir altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel.”

Rick Rieder, Bitcoin ile ilgili olumlu düşüncelerini getiren son kişi oldu. Fakat Bitcoin destekçi listesi Rick Rieder ile sonlanmayacak gibi görünüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın