Mart 28, 2024

BlackRock CEO’sundan Ethereum ETF’si için Şok Açıklama: SEC’in Kararı Önemsiz!

BlackRock CEO’su Larry Fink, son röportajında Ethereum ‘un bir menkul kıymet olarak sınıflandırılsa bile bir ETF başlatmanın mümkün olabileceğini ifade etti. Fink, bu türden bir tanımlamanın zararlı olacağını düşünmediğini belirtti.

Ethereum’un bu şekilde sınıflandırılması, ETF analisti Nate Geraci’ye göre oldukça ilginç bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Geraci, SEC’in ETH’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaya yönelik çabalarının ciddiyetine dikkat çekti. Mayıs ayında ETH tabanlı bir spot ETF’nin onaylanmasının pek olası olmasa da, Geraci böyle bir ürünün menkul kıymet sınıflandırması sonrasında izin verilebileceğini savundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Geraci’nin sosyal medyadaki yorumuna göre, SEC’in Ethereum tabanlı ürünlere onay vermesi, özellikle diğer kripto vadeli işlem ETF’lerini onaylaması dikkate alındığında mümkün olabilir.

SEC’in, ETH’yi bir emtia olarak tanıyan CFTC’nin duruşuyla çelişmesine rağmen, en büyük altcoin’i bir menkul kıymet olarak sınıflandırmak için agresif bir çaba gösterdiği bildiriliyor. Ethereum Vakfı’nın soruşturma altında olduğu haberleri de ekosisteme yansıyor.

Öte yandan Larry Fink röportajında Bitcoin’e ilişkin uzun vadeli beklentileri de dile getirildi. Fink, Bitcoin için yüksek bir potansiyel öngörürken, perakende talebinin tahmin edilmesinin zor olduğunu belirtti. BlackRock’ın IBIT’i ise rekorlar kırarak en hızlı büyüyen ETF oldu.

BlackRock’taki dijital varlıkların başkanı Robert Mitchnick ise son günlerde müşterilerinden Ethereum’a yönelik talebin düşük olduğunu belirtti. Mitchnick’e göre, diğer altcoinler neredeyse hiç talep görmüyor ve Bitcoin, finans devi için hala bir numaralı öncelik olmaya devam ediyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?