Ocak 15, 2024

BlackRock Bitcoin ETF’sinde Liderliği Ele Geçirdi: ETF’ler İstenilen Başarıyı Yakaladı mı?

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’si iShares Bitcoin Trust ilk işlem gününe oldukça iyi başladı. Nasdaq’ta işlem gördüğü sadece iki gün içinde piyasa değeri 500 milyon dolara yakın 11.439 bitcoin satın alan IBIT dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu başarı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BlackRock’ın Ishares Bitcoin Trust’ı da dahil olmak üzere 11 spot BTC ETF’sini onaylamasının hemen ardından geldi. Bu onay, özellikle Wall Street’te kripto para yatırımları alanında büyük bir değişime işaret ediyor. 12 Ocak itibariyle, BlackRock’ın ETF varlıkları 11.439,2198 bitcoin’i kapsıyor ve bu da tröstün varlıklarının %99,99’unu oluşturuyor ve firmanın kripto para birimine yaptığı önemli yatırımı gösteriyor. Onaylanan toplam dokuz ETF şu ana kadar 1,4 milyar doların üzerinde yatırım çekmeyi başardı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ETF fon yöneticilerinin stratejik hamleleri de dikkat çekti. BlackRock başlangıçta ETF’sinin %50’sini nakde ayırdı ancak daha sonra düşük fiyattan satın alma fırsatını değerlendirerek Bitcoin varlıklarına %100’e geri döndü. Bu hamleler, kripto para ticareti arenasında yeni bir uzmanlık ve etki düzeyini göstermektedir. Piyasa bu gelişmelere dinamik bir şekilde yanıt verdi ve Bitcoin fiyatı işlemin ilk gününde 49.000 dolara yükseldi, ancak daha sonra 42.000 doların altına düştü. Raporlama sırasında BTC yaklaşık 42.885 dolardan işlem görmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?