Kasım 28, 2019

BKM CEO’su Soner Canko, Blockchain ve Dijital Paralar Hakkında Konuştu

Bankalararası Kart Merkezi CEO’su Soner Canko, dijital paralar, blockchain teknolojisi ve Türkiye’de blockchain sektörü konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Cointelegraph’a konuşan Soner Canko, blockchain teknolojisinin bir çok konuda iş akışını kolaylaştırdığını ve bu sayede şirketleri önemli maliyetlerden kurtardığını belirtti. Türkiye’nin blockchain teknolojisi konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu da söyleyen Soner Canko, BKM olarak yaptıklarından bahsetti:

“BKM olarak biz, bundan 3 sene öncesinde ilk blockchain kavram ispatı çalışmamızı hayata geçirdik. Hala ayakta olan bu projemizden çok şey öğrendik geçen sene ise ikinci blockchain projemizi hayata geçirdik. Bu dönemde ne kadar çok deneme yaparsak kendimizi geleceğe o kadar hazırlayacağımıza inanıyoruz.”

Canko, Türkiye’nin kamusal alanda da, blockchain teknolojisi ile alakalı çalışmalar yürüttüğünü belirtti ve şu örneği verdi:

“Örneğin T.C. Ticaret Bakanlığı Türkiye’nin dış ticaret işlemlerinde dijital dönüşüm sağlamak ve blockchain teknolojileri sayesinde kurumlar arası koordinasyona yeni bir boyut kazandırmaya çalışıyorlar. Bu kapsamda üzerinde aktif olarak çalıştıkları pilot projeler var.

Hatta geçen sene BKM’nin de kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir girişimi olan Blockchain Türkiye Platformu’nun ilk kamu üyesi oldular. Üye oldukları günden beri aktif olarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz.”

BKM’nin CEO’su dijital paralar hakkında da konuştu ve nakitsiz bir topluma giden yolda, dijital paraların kritik olduğunu vurguladı.

“Dijital paralar son kullanıcıların hayatını kolaylaştırdığı, siber güvenlik açısından tüm önlemlerini aldığı ve kişisel verilere özen gösterdiği sürece gelecekte önemli bir ödeme aracı olacağını düşünüyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?