Ocak 4, 2021

Bitwise Fonundaki Varlıkların Değeri, XRP Tasfiyesine Rağmen 500 Milyon Dolar’ı Aştı!


Kripto para birimi alanındaki lider endeks fonu sağlayıcısı Bitwise, son basın açıklamasına göre, yönetilen varlıklar değerinde 500 milyon doları aştı. Bitwise Ekim ayında çok daha küçük bir miktar olan 100 milyon dolar değerinde varlık bildirmişti, buradan bir kıyaslama yapılabilir.

Dokuz büyük kripto para biriminden oluşan Bitwise 10 Crypto Index Fund, halihazırda AUM’da (yönetim altındaki varlık) 400 milyon dolara sahip.

Özellikle, şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) blockchain firması Ripple aleyhine açtığı davayı açıklamasından sadece bir gün sonra tüm XRP pozisyonunu (9.3 milyon dolar) hızla tasfiye etmesine rağmen bu seviyeye ulaşmayı başardı.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, endeksin yüzde 82.99’unu oluşturuyor ve onu yüzde 13.03 ile Ethereum izliyor. Stellar (XLM), EOS (EOS), Tezos (XTZ) ve Cosmos (ATOM) birleşimine, yüzde 1’den daha az ağırlık verildi.

Bitwise, 2020’nin dördüncü çeyreğinde önceki iki yılın toplamından daha fazla giriş gördü. Bitwise 10 Crypto Index Fund, yalnızca son üç ayda yüzde 195 arttı. Tek başına rakamlar çok açıklayıcı olsa da, Bitwise CEO’su Hunter Horsley ayrıca kriptoya akan para miktarı “dikkate değer” olarak nitelendirdi. Bununla birlikte, yatırımcıları yeni varlık sınıfıyla ilişkili riskleri de değerlendirmeye davet etti:

“Kriptonun bir varlık sınıfı olarak benimsenmesi ve portföylerdeki rolü etrafındaki inanç hızla genişlerken, tüm yatırımcıları genel olarak kripto para birimlerine ve özellikle de Bitwise Fonlarına yatırımla ilgili riskleri dikkate almaya çağırıyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?