BitTorrent DLive’ı Satın Aldı!

Eşler arası dosya paylaşım şirketi olan BitTorrent, blockchain’in desteklediği canlı yayın hizmeti DLive’ı satın aldığını bildirdi.

Plan, Dlive’ı ve BitTorrent’i içeren hizmetleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bunun sonucunda ise BitTorrent X adında teklif oluşturmaktadır.

Bu durumla beraber; bir yazılım şirketinin depolama, veri protokolleri ve içerik dağıtım gibi seçenekleri mevcuttur. BitTorrent ve DLive birbirlerine yabancı olmadıklarından dolayı en başta Aralık 2019’da stratejiye yönelik ortaklık kararı almışlardır. Anlaşma, akış platformunun BitTorrent çevresine katıldığına tanık olmuştur. Bu gelişme ile başarılı bir iş yaptığını göz önünde bulundurmak gerekir.

Gelişmeler, Dlive’ın köklü değişikliği konusunda aldığı yolu işaret etmektedir. Serüvenine Aralık 2017’de beta olarak başlattığında start almıştır. Nisan 2019’da ise PewDiePie platformda özel olarak yayınladı. Diğer yandan Kasım ayında Streamlabs OBS ile uyum sağladı. Diğer eğlenceli flamalar yolculuk boyunca şans getirmiştir.

DLive CEO’su Charles Wayn, “İş birliği bize içerik oluşturucuları güçlendirmek ve toplulukları ödüllendirmek için daha yenilikçi çözümler sunacağından BitTorrent ekosistemine katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

“BitTorrent ekibi ile, dijital medya alanına yıkıcı yenilikler getirmeyi ve ayrıca küresel topluluğumuz için değer yaratmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yeni ortaya çıkarılan BitTorrent X, BitTorrent Dosya Sistemi ile depolama, BitTorrent yardımı ile dağıtım ve DLive ile akış sistemine sahip olacak. Şirket, bu sistemin “blok zinciri içerisinde yer alan milyarlarca araçlarla cihazlara yönlendirecek” merkezi olmayan bir internetin kurulması konusunda yardımcı olacağını düşünmektedir.

Sistemin var olan akış manzarası birkaç büyük platform ile bölünmüştür. Bu haliyle bile DLive’ın önyüklenecek yeni sahipliği ile hatta Mixer’in iflasından sonra baştan yükselmeye çalışacağını tahmin ediyoruz. Yeni ortaya çıkarılan BitTorrent X hakkında ise detaylı bilgiler, Kasım ayında canlı bir etkinlikle açıklanacağını söylemektedir.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.