Bitmeyen Altın Bitcoin Tartışmasına Snickers Bar Dahil Oldu

Değişmeyen Bitcoin düşmanı Peter Schiff, on yıl içinde 12.8 milyon dolarlık Bitcoin ile bir Snickers bar satın alamayacağınızı düşünüyor. Dünyanın en büyük kripto para biriminin, Schiff’in öngörüsünü haklı çıkarmak için mevcut değerinin yaklaşık yüzde 99.999987’sini kaybetmesi gerek.

İlk olarak ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, altın yerine sadece 1 dolar değerinde BTC satın almanın hayat değiştiren bir olay olabileceğini canlı bir şekilde gösteren bir grafik yayınladı. Peter Schiff bu tweet üzerinden fikirlerini dile getirdi.

Woo, 10.7 yıl önce Bitcoin’e sadece bir dolarlık yatırım yapmış olmanın şu an lüks bir yat (yaklaşık 12.8 milyon dolar) almanıza izin vereceğini öne sürdü. Ancak aynı miktarda altına yatırım yapanların sadece bir Snickers bar satın alabileceğini söyledi. Woo, Peter Schiff’e gönderme yaptı ve bu grafiği ona adadığını söyledi.

Schiff, altın yerine “sadece aptallar Bitcoin’i seçiyor” iddiasında bulunan sadık bir altın savunucusudur. Schiff’in Woo’ya yanıtı ise şu şekilde oldu:

“Bugün Bitcoin’e 12,8 milyon dolar yatırım yaparsanız, bundan 10,7 yıl sonra hala bir Snickers Bar satın alabiliyorsanız şanslı olacaksınız.”

Peter Schiff’in Bitcoin düşmanlığı, kripto topluluğunun tepkisini toplamaya devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.