BitMEX Kurucu Ortaklarından Samuel Reed ABD’de Tutuklandı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından BitMEX, ABD’li savcılar tarafından Banka Gizlilik yasasını ihlal etmekle suçlanıyor. Gün içerisinde, 4 kurucu ortağı ve yönetici hakkında kara para aklamaya karşı gerekli adımların atılmadığına dair suç duyurusu açıldı.

Birleşik Devletler Adalet Bakanlığınca hazırlanan suç duyurusunda kurucu Arthur Hayes, Benjamin Delo, Samuel Reed ve yönetici konumundaki Gregory Dwyer, gizlilik yasasını çiğnedikleri gerekçesiyle suçlandılar.  Açıklamalara göre kuruculardan ve BitMEX teknoloji sorumlusu Reed tutuklandı. Kalan sanıklar ise serbest bırakıldı.

Kararın gerekçelerinden biri olan ve müşteri tanıma programı olan KYC sisteminin uygulanmaması olayın fitilini ateşledi. Mahkeme tarafından ortaya çıkartılan belgelerde BitMEX tarafının bu uygulamadan haberi vardı ve KYC prosedürünü başlatması gerektiğini biliyordu. Ayrıca Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), BitMEX’in ABD üzerindeki emtia işlemlerinin durdurulması için ayrı bir hukuk davası açtığı öğrenildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.