BitMEX, Kanada’daki Hizmetlerini Durduruyor!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası BitMEX, 1 Eylül itibariyle Kanada’nın Ontario eyaletindeki hizmetlerini sonlandıracak. Resmi web sitesinde yayınlanan gönderiye göre yeni kullanıcıların girişini ve borsa aktivitelerini kısıtlayacak.

1 Eylül sonrası gerçekleşecek olan kısıtlamalara ek olarak şuan ki kullanıcılara da 4 Ocak 2021 gece yarısına kadar da açık emirlerini ve varlıklarını çekmeleri ve hesaplarını kapatmaları istendi. BitMEX yetkilisi tarafından alınan bilgiye göre ise kapatmayan yatırımcıların hesapları zorla kapatılacak. Bu spesifik değişiklik sadece Ontario eyaletinde geçerli kalacak.

Açıklamaların devamında ise, son noktayı regülatör komisyon Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) yetkisinde gerçekleşecek. QuadrigaCX olayından sonra OSC, kripto para ve dijital varlıkların kontrolünü daha çok genişletmişti. Bu konuda şöyle bir açıklama yapıldı:

“Bazı Platformların, kripto varlığını kullanıcılarına hemen teslim etmek yerine, kullanıcılarına yalnızca sözleşmeye dayalı bir hak veya temel bir kripto varlığı için hak iddia ettiğini not ediyoruz.

Sonuç olarak, geçmiş yıllarda marj ticareti nedeniyle bir çok kesimden eleştiri alan borsa 2021 Şubat sonrası KYC uygulama zorunluluğu getirecek. Bu kapsamda Kanada, Ontario sadece bir parça sayılabilir. Bunlara ek olarak Hong Kong, Çin, Kuzey Kore Japonya dahil olmak üzere büyük pazarlarda da KYC yönetmeliğine geçmek için sonlandırılacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.