Eylül 26, 2023

BitGo’nun CEO’sundan Bitcoin ETF’si Hakkında Şok Sözler: Bu Yüzden Onaylanmıyor!


Kripto borsası BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, spot bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) SEC tarafından neden henüz onaylanmadığına dair görüşlerini sundu.

Kitco News’e verdiği yeni bir röportajda Belshe, ABD’de neden spot tabanlı bir Bitcoin ETF’si bulunmadığı konusunda siyasetin önemli bir rol oynadığını söylüyor.

“Bu siyasi bir mesele. Bu aslında bir hukuk meselesi değil. İşte bu yüzden bir ETF’nin onaylanıp onaylanmayacağını tahmin etmek çok zor…

Bu da yazılanlarla ya da yönetmeliklerle hiçbir ilgisi olmayan bir siyasi baskı olduğu anlamına geliyor. Bunun yerine, insanların Washington içindeki etkisiyle ilgili.

Biden seçildikten hemen sonra Senatör Elizabeth Warren’ın ortaya çıkıp alenen ‘Tüm bu kripto işlerini çözeceğiz’ dediğini ve Biden’ı bunu yapmaya teşvik ettiğini hatırlayın.

SEC’de ve Biden yönetiminde olup bitenlerin çoğunun merkezinde o var. Siyasi bir etki söz konusu. Yasalar değişmedi ama kurallar değişti.”

Belshe’ye göre, “öngörülebilir ve anlaşılabilir” kurallar Amerika’nın ekonomik rekabet gücünü ve ABD dolarının küresel rezerv para birimi olma statüsünü korumak için gereklidir.

“Amerika, düzenlemeleri belirleyen yasalar için çaba göstermelidir. Düzenlemenin de herkesin anlayabileceği açıklıkta ve kolaylıkta kuralları olmalıdır.

Ve sırf yeni bir yönetim geldi diye, metin değişmeden kurallar da değişmemeli. Olmamız gereken yer burası. Bence Demokratlar, Cumhuriyetçiler hepsi bunun arkasında durabilmeli. Bu oldukça basit bir kavram.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?