Mart 12, 2024

Bitget’in Kripto Raporu O Altcoin Sektörüne Dikkat Çekti: %200 Patladı!

Bitget Gamefi Zone, son zamanlarda GameFi sektöründe gözlenen artışları inceledi. Son 24 saat içinde sektördeki işlem hacminin %126 arttığını, bir haftalık süre içinde ise %200’den fazla bir artış yaşandığını tespit etti. Bu artışlar özellikle 10 Mart günü güçlü bir artış kaydetti.

Bitget’in raporuna göre, GALA, YGG ve PIXEL gibi kripto paralar, GameFi sektöründeki haftalık artışın öncüleri oldu. GALA’nın sadece bir hafta içinde %75 oranında arttığı görüldü. Aynı süreçte, YGG ve PIXEL’in her ikisi de fiyatlarında %72’lik bir artış yaşadı. MAVIA ve GF ise sırasıyla %54 ve %43 oranında artış gösterdi.

Haftalık bazda, SHRAP %38 oranında, RACA %34 oranında artış yaşadı. Diğer yandan, RON, NAKA ve BNX’in değerleri sırasıyla %33, %29 ve %28 oranında yükseldi.

Bitget’in araştırma baş analisti Ryan Lee, GameFi sektöründeki bu yükselişi şu şekilde yorumladı:

Yaklaşan 2024 Oyun Geliştiricileri Konferansı, önümüzdeki günlerde beklenen bir etkinlik olarak GameFi sektöründeki artışı tetikleyebilir. Geçtiğimiz hafta sonunda, YGG ve GMT gibi önceki boğa piyasasının belirli tokenları, GameFi sektöründe belirgin bir şekilde değer kazandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Lee ayrıca, “Konferans öncesinde ve sırasında, bazı projeler olumlu gelişmeleri duyurmak için artan piyasa odaklanmasından faydalanabilir ve bu da GameFi sektöründeki ivmeyi artırabilir.” dedi.

Bitget’ten Lee ayrıca, blok zincirindeki teknolojik ilerlemelerin, blok zinciri oyunlarının potansiyelini artırdığını ve ana akım oyun güç merkezlerinin bu oyunların genel kalitesini ve oynanabilirliğini artıracağını belirtti.

Kaynak : Coinedition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?