Nisan 26, 2019

Bitfinex ve Tether Hakkında Soruşturma Açıldı

Cointelegraph’taki bir habere göre New York başsavcısı, Tether ve Bitfinex haklarında New York yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla bu kuruluşlara dava açtığını söyledi.

Başsavcı Letita James, kripto para borsası Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini ve bu kaybı kullanıcılardan gizlemek için Bitfinex’e ait bir şirket olan Tether’in bünyesindeki fonları kullandığı iddia etti.

Başsavcıya göre Bitfinex, yaşadığı bu kaybı halka duyurmadı ve bunun yerine borsa yöneticileri ile Tether, Bitfinex’in Tether’e ait 900 milyon dolar nakit rezervini kullandı ve bir kısım kurumsal işlem gerçekleştirdi.

Bitfinex, Tether’den en az 700 milyon dolar kullandı

Bitfinex’in Tether rezervlerinden en az 700 milyon dolar kadar para kullandığı ve müşterilerin para çekme işlemlerini yerine getirme konusunda kayıpları gizlemek için kullandığı düşünülüyor.

Mahkemenin, şirket yöneticilerine Tether token’larını destekleyen dolar dağıtımının hemen dondurulmasını ve soruşturmayla ilgili belgelerin mahkemeye sunulmasını emrettiği belirtildi. Bu karar ile, mahkeme şirketlerin ilgili belgeleri imha etmelerini de yasaklamakta.

Bitfinex hakkındaki iddiaların yersiz olduğunu söyledi

Bitfinex ve Tether, New York Başsavcı’sının mahkeme dosyalarını kötüye kullanma iddialarının yersiz olduğunu vurguladı. Bu bahsedilen tutarların kaybedilmediğini, kısaca ele geçirilidiği ve koruma altına aldıklarını bildirdiği ifade edildi. “Kendi haklarımızı ve yasal çözüm yollarımızı kullanmak ve fonlarımızı serbest bir şekilde bırakmak için aktif olarak çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı. Bitfinex, Tether ile Bitfinex’in finansal açıdan çok etkili olduğunuda belirtti.

Soruşturmaya neden olan sabit kripto para Tether, yüzde 1.9 değerinde gerileme ile 0.99 dolar seviyelerine geriledi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?