Şubat 11, 2020

Bitfinex Borsası Bugün 7 Saat Kapalı Kalacak! Bu Durum Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

Kripto paraların yaygınlığı arttıkça, kripto borsalarına olan ilgi de artıyor. Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’te bugün kapsamlı bir güncelleme yapılacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olduğunu iddia eden borsa resmi olarak İngiliz Virgin Adaları’nda kurulmuştu. O zamandan beri işlem hacmini artıran Bitfinex, şu an borsa hacmi bakımından 3. sırada yer alıyor.

Dün akşam saatlerinde borsa tarafından yapılan duyuruya göre, güncelleme sebebiyle Bitfinex, 4 ila 7 saat süresince kapalı kalacak. Yapılan açıklamada güncelleme sebebinin iFinex alım satım altyapısının istikrarını ve ölçeklenebilirliğini arttırmak olduğu söylendi. Güncelleme TSİ ile saat 13.00 itibariyle başlayacak.

Akıllara gelen soru, bu güncellemenin fiyatı etkileyip etkilemeyeceği oldu. Bitfinex daha önce yaptığı bakım sırasında çok sert BTC hareketleri yaşanmasına sebep olmuştu. Dolayısıyla bu güncellemenin de fiyata etkisi olacak mı merak konusu. Birçok yatırımcı konuyla ilgili endişelerini dile getirdi ve düşüşün yolda olduğunu söyledi. Fiyat nasıl etkilenecek hep birlikte göreceğiz. Yazını kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık olarak 9.799 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.