Bitfinex Borrow ile Bitcoin ve Ethereum Kredisi Çekebilirsiniz!

Önde gelen borsalarda Bitfinex, kendi alt birimi olan ve kredi- borç verme platformu Bitfinex Borrow üzerinden artık Bitcoin ve Ethereum türünden kredi dağıtma özelliğini getiriyor.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) cinsinden kredi almak isteyen yatırımcıların, kredi alabilmeleri için birkaç seçenek sunuluyor. Amerikan doları (USD), Euro (EUR) ve Japon Yeni (JPY) şeklinde borçlanabiliyor. Bunlara ek olarak yatırımcılar Amerikan dolarına entegre olan Tether (USDT) stabilkoini şeklinde de borçlanma yapabilme şanslarına sahipler.

Farklı şekillerde borçlanmalar yapan platform dolar, Euro ve Stabilkoin için %80’lik bir değerde Bitcoin ödemesi yaparken Japon yeninde işler değişiyor ve %70 yatırdığı kadar kredi sağlıyor.

Bunun dışında Ethereum için ABD doları cinsinden bir borçlanma gerçekleştiriliyor. Yatırılan varlığın %70 kadarı kadar kredi sağlanıyor.

Yıllık faizler konusunda çokça müşteriler tarafından tartışılsa da iyimser rakamlarda oluğunu düşünenler de var. Bitcoin için yıllık %4.16 ve Ethereum için %1.13 faizle işlem gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz ay hayata geçirilen platform oldukça iyi bir yükseliş ivmesi kazanmış durumda.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.