Aralık 20, 2019

Bitcoin’le Fidye İsteyen Hacker, ABD’de Yargılanacak

Kendilerine ‘The Dark Overlord’ ismini veren uluslararası hacker grubunun bir üyesi olduğu düşünülen Birleşik Krallık vatandaşı, yargılanmak üzere ABD’ye iade edildi. Konuyla ilgili ABD Adalet Bakanlığı tarafından 18 Aralık’ta yapılan açıklamada şahıs, St. Louis bölgesindeki şirketlerin bazı gizli bilgilerini çalması ve Bitcoin para birimi üzerinden fidye talep etmesi suçlarından yargılanacak.

The Dark Overlord hack grubu, birçok bilgisayarı ele geçirerek fidye talebinde bulunmuştu. Bitcoin üzerinden şirketlerin gizli bilgilerini kullanarak şantaj yapmışlardı. St. Louis bölgesindeki şantaj mağdurları arasında sağlık hizmeti sağlayıcıları, muhasebe firmaları ve başka birçok kurum yer alıyordu.

The Dark Overlord’un üyesi olan 39 yaşındaki Nathan Wyatt konuyla ilgili olarak suçlanan şahıs ve Wyatt’ın, Kasım 2017 tarihinde federal jüri tarafından suçlu bulunduğu bildirildi. İngiltere ile ortak olarak çalışan FBI, Wyatt’ın tutuklanması ve ülkeye iadesini talep etti. FBI Özel Ajanı Richard Quinn konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Siber korsanlar artık bölgesel sınırlara saklanarak kendilerini yargılanmaktan koruyamayacaklar. Bu dava, faillerin adalete teslimi için uluslararası kolluk kuvvetleri ile FBI’ın nasıl başarılı ortaklık kurduğunun bir başka örneği.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?